Čilić se vratio tenisu i izgubio nakon propuštanja devet meč-lopti

HRVATSKI tenisač Marin Čilić (35) vratio se tenisu novim porazom nakon što je ljetos ispao u prvom kolu ATP-a u Umagu. Čilić je u Hong Kongu protivnik bio 25. tenisač svijeta i peti nositelj turnira Jan-Lennard Struff. Nakon ogromne drame Čilić je poražen u tie-breaku trećeg seta, kojim je Nijemac kompletirao nevjerojatan preokret.

Čilić je sjajno krenuo i za samo 40 minuta rezultatom 6:3 uzeo prvi set. U drugom setu poveo je 5:2 uz dvostruki break i činilo se kako je pobjeda veoma blizu, ali Čilić je zatim podsjetio na svoje stare mane. Upao je u krizu i vratio protivnika u život.

Struff je slavio u tie-breaku drugog seta sa 7:4, a u trećem setu je ubrzo poveo 2:0. Ovoga puta Čilić je uzvratio udarac i izjednačio na 2:2. Oba igrača zatim su držala servis do rezultata 6:5 za Čilića koji je tada propustio tri meč-lopte te je set otišao u tie-break. Čilić je u njemu poveo 2:0, ali Struff se vratio i na kraju slavio s 9:7.