Čilić u maratonskom meču izborio drugo kolo US Opena

HRVATSKI tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Grand Slam turnira u New Yorku nakon teške borbe protiv Juliena Benneteaua i pobjede 4:6, 7:5, 6:3, 6:7(7), 6:2.

Nakon premijerne pobjede na ATP turnirima (prošlog tjedna u New Havenu), Čilić je imao najteži mogući start na US Openu. Dugačak i težak meč, protiv upornog Juliena Benneteaua, inače 57. tenisača na svijetu.

Uvod u meč je bio loš za hrvatskog tenisača. Benneteau je odmah napravio break i poveo 2:0, međutim to se kasnije ispostavilo normalnom pojavom. Naime, gotovo je u svakom gemu visio početni udarac i bezbroj break šansi je stvoreno, realizirano i propušteno.

Čilić se u prvom setu mogao više puta vratiti nakon breaka zaostatka. Kod 3:4 je propustio jednu šansu, kod 4:5 čak tri prilike.

Nakon uvodnog seta nastavilo se s oduzimanjem servisa pa su u stilu tenisačica Čilić i Benneteau nastavili s mečom. Break na break je trajao do završnice kada je Čilić ipak zadržao nešto više mirnoće na svoj servis što mu je donijelo drugi set.

U trećem setu je Čilić odmah poveo 2:0  i kasnije čuvao prednost, a peti set se naslutio nakon što je u četvrtom setu Benneteau imao čak 5:1 uz dva breaka.

No, Čilić se vratio iz dubokog zaostatka i osigurao tie-break u kojem se drama nastavila. Čilić je u tie-breaku odmah poveo 3:0, ali Benneteau vraća mini-break zaostatka za 4:3. Čilić opet odlazi na 6:4 i ima dvije meč lopte (jedna na svom servisu), ali komplicirani meč se očito i tada morao još više zakomplicirati.

Benneteau je izjednačio na 6:6, ali Čilić dolazi do novog mini-breaka i servisa kod 7:6 za meč. No, niti treća meč lopta nije bila dovoljna, već Francuz osvaja tri poena zaredom za peti set.

Jaku psihu je Čilić pokazao u petom setu gdje tri propuštene meč lopte nisu utjecale na nastavak igre. Dominirao je, s breakom pobjegao na velikih 5:2 i proslavio pobjedu za proboj u 2. kolo.

Tamo će igrati protiv Amerikanca Robbyja Ginperija koji je sa 6:1, 6:2, 7:6(5) pobijedio Amera Delica.