Čilić uvjerljivo poražen od Clementa

MLADI hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u drugo kolo Zagreb Indoorsa; bolji od njega bio je iskusni 29-godišnji Francuz Arnaud Clement.

Čilić je vrlo stidljivo ušao u meč i već kod rezultata 1:1, u prvom setu, prepustio svoj servis gem Clementu. Iako je Čilić pokušavo napadati servis Francuza u sljedećim gemovima, u tome nije uspio. Naizmjenice su igrači osvajali svoj servis tako da je na kraju Clement bez problema osvojio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Čilić je još lošije igrao dopustivši Clementu da mu čak tri puta uzme break i gotovo bez ikakvog otpora pobjedi u susretu prvog kola. Marin Čilić je igrao neprepoznatljivo, ne umanjujući time zasluge vrlo dobrog Arnauda Clementa, trenutno 44 igrača svijeta.