City konačno dobio Spurse

U POSLJEDNJOJ nedjeljnoj utakmici 30. kola Premiershipa, Manchester City je pred svojim navijačima pobijedio Tottenham 2:1.

Manchester City je ovom pobjedom prekinuo dva neugodna niza. Naime, u posljednjih 8 utakmica protiv Tottenhama, sedam u prvenstvu i jednoj u Carling Cupu ove sezone, Spursi su upisali svih 8 pobjeda, četiri na White Hart Laneu i četiri u Manchesteru. I još nešto. Nakon što je Erikssonova momčad u prvih devet nastupa na svom terenu u prvenstvu upisala svih devet pobjeda, u preostalih šest domaćih utakmica nije pobijedila niti jednom!

Nakon prvog poluvremena, činilo se da će se obje loše tradicije nastaviti. Gosti su u svlačionicu otišli s vodstvom 0:1, a Vedran Ćorluka, koji je odigrao svih 90 minuta u domaćem sastavu, bio je sukrivac za pogodak Spursa. Krenuo je u presjecanje jedne duge lopte, ali je zakasnio. Chimbonda je iskoristio slobodan prostor na lijevoj strani napada, u pravom trenutku proigrao Robbieja Keanea, koji je preciznim udarcem, iskosa s lijeve strane s desetak metara, poentirao za 0:1. S druge strane, Castillo je imao nekoliko prilika za domaću momčad, ali ih je sve uprskao.

Ipak, u drugom poluvremenu dogodio se preokret. Domaćin je pogocima Stephena Irelanda iz blizine i Neduma Onuohe glavom, nakon kornera s desne strane, stigao do zaslužene pobjede. U 84. minuti, gostima je bio poništen, čini se, regularan gol Darena Benta, kojeg je trener Tottenhama Juande Ramos uveo u igru u drugom poluvremenu umjesto Keanea.