City preokretom jedva pobijedio jedan od najslabijih klubova lige

U TERMINU od 15 sati odigrane su tri utakmice 16. kola Premier lige. Ovo su rezultati.

Luton Town - Manchester City 1:2

Branitelj naslova City uz puno je muke došao do tri boda na gostovanju kod Lutona. Domaća momčad povela je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, kada je Elijah Adebayo glavom ubačaj Androsa Townsenda pretvorio u pogodak. Momčad Pepa Guardiole do preokreta je stigla u drugom poluvremenu.

Prvo je Bernardo Silva u 62. minuti lijepim udarcem zabio za 1:1, a svega tri minute kasnije Jack Grealish je realizirao zicer na asistenciju Juliana Alvareza. Joško Gvardiol za City je igrao do 69., a Mateo Kovačić do 83. minute.

Everton - Chelsea 2:0

Everton je stigao do treće uzastopne pobjede svladavši Chelsea 2:0. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Abdoulaye Doucoure zabio je za 1:0 u 54. minuti, a slavlje je potvrdio Lewis Dobbin u sudačkoj nadoknadi.

Fulham - West Ham 5:0

Fulham je u utakmici gradskih rivala potpuno deklasirao West Ham i zabio mu čak pet pogodaka. Strijelci su redom bili Raul Jimenez (22'), Willian (31'), Tosin Adarabioyo (40'), Harry Wilson (60') i Carlos Vinicius (89').