Clippersi preuzeli primat u Los Angelesu

GORDAN GIRIČEK vratio se u momčad Utah Jazza nakon što je propustio posljednje dvije utakmice zbog upale mandula, no njegova momčad je u Phoenixu pretrpjela četvrti uzastopni poraz, domaći Sunsi bili su bolji sa 102:94.

Giriček je startao u petorci Jazza, te je za 20 minuta postigao sedam koševa (šut iz igre 3-6, trica 1-2) uz 4 skoka, 1 asistenciju i 2 izgubljene lopte. Utakmicu karijere je u dresu Sunsa odigrao Eddie House koji je postigao 31 pogodak, najviše u karijeri, te je bio najzaslužniji za pobjedu domaćina, dok je u sastavu Utaha, koji i dalje igra bez ozlijeđenog Andreja Kirilenka, najefikasniji bio Mehmet Okur sa 29 ubačaja.

Milwaukee Bucksi nisu uspjeli pružiti jači otpor domaćim Sacramento Kingsima koji su upisali sigurnu 103-82 pobjedu. Predrag Stojaković (19) bio je najefikasniji u ujednačenom napadu Kingsa, dok je Joe Smith (21) predvodio Buckse u čijem je sastavu Toni Kukoč odigrao 10 minuta, a za to vrijeme nije se uspio upisati u strijelce, uputio je tri neuspješna šuta, te imao 2 skoka, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu.

Cleveland Cavaliersi igraju u odličnoj formi na početku sezone, te su lakoćom na svom parketu nadigrali Orlando Magic sa 102-84. Zydrunas Ilgauskas (22, 11 skokova) bio je prvo ime utakmice, dok je Steve Francis (21) bio najučinkovitiji kod gostiju. Mario Kasun je usprkos ozlijedi stopala odigrao pet minuta za Orlando, te upisao 1 skok, uz jedan promašeni šut iz igre.

Los Angeles Clippersi ove sezone imaju bolju momčad od gradskih suparnika Lakersa, a to su pokazali i u prvom međusobnom dvoboju kojega su dobili sa 97-91. Tijekom čitavog dvoboja vodstvo je bilo na strani Clippersa koji su imali trojicu igrača sa 20 ili više ubačaja - Elton Brand (23, 14 skokova), Corey Maggette (21) i Cuttino Mobley (20) - dok je Kobe Bryant za Lakerse ubacio 36 koševa, ali uz loš šut od 12-35 (trice 1-6).

Detroit Pistonsi i dalje su jedina momčad u NBA bez poraza, a do osmog uspjeha stigli su na gostovanju u Houstonu gdje su sa 78-70 svladali domaće Rocketse. Iz rezultata je jasno da je ključ pobjede bila sjajna obrana Pistonsa koji su u posljednjih pet minuta ostvarili seriju 11-4 za novi uspjeh. Richard Hamilton (19) najbolji kod pobjednika, a Yao Ming (20, 11 skokova) kod poraženih.

Dwayne Wade (32, 10 asistencija, 9 skokova) odigrao je briljatnu utakmicu za svoj Miami Heat koji je sa 106-96 svladao Philadelphia 76-erse. Osim Wadea, u sastavu Heata istaknuo se Antoine Walker (26) koji je ušao s klupe i pogodio 11 od 13 šuteva. Allen Iverson (33) i Chris Webber (21, 10 skokova) predvodili su Sixerse. Miami je ovom pobjedom stigao do omjera 5-2 u utakmicama bez Shaquillea ONeala koji je ozlijeđen.

Denver Nuggetsi su se "zagrijali" i krenuli u seriju pobjeda, sinoć su sa 95-86 svladali New York Knickse. Carmelo Anthony (25) i Marcus Camby (20, 13 skokova) najbolji kod Nuggetsa, a Channing Frye (22) kod Knicksa.

Seattle SuperSonicsi su odličnom igrom u drugom poluvremenu stigli do sigurne 98-84 pobjede protiv Chicago Bullsa. Ray Allen (27) i Rashard Lewis (27) predvodili su Sonicse, a Luol Deng (16) Bullse.

Golden State Warriorsi stigli su do vrijedne 91-80 pobjede na gostovanju kod Portland Trail Blazersa ponajviše zahvaljujući Jasonu Richardsonu (28), dok je Sebastian Telfair (20) bio najbolji u sastavu domaćih.

Indiana Pacersi su sa 93-85 svladali Charlotte Bobcatse, Jermaine ONeal (29, 18 skokova) bio je prvo ime domaćih, a Kareem Rush (20) gostiju.

Atlanta Hawksi i Toronto Raptorsi su i u devetim utakmicama ove sezone upisali poraze, Hawksi na gostovanju kod New Orleans Hornetsa koji su slavili sa 95-92, a Raptorsi kod Boston Celticsa koji su bili bolji sa 100-93.

Chris Paul (25, 12 asistencija) najbolji kod Hornetsa, Salim Stoudamire (30) kod Hawksa, dok su Celticse do pobjede predvodili Paul Pierce (26, 11 skokova) i Ricky Pierce (26), a Torontu nije pomogao niti učinak Chrisa Bosha (24, 14 skokova).

Phoenix Suns - Utah Jazz 102-94
- 20 minuta, 7 koševa (šut iz igre 3-6, trica 1-2), 4 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte
Denver Nuggets - New York Knicks 95-86
Houston Rockets - Detroit Pistons 70-78
Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 103-82
Toni Kukoč - 10 minuta, bez koša (šut 0-3), 2 skoka, 3 asistencije, 1 osvojena lopta
Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 80-91
Seattle SuperSonics - Chicago Bulls 98-84
Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 91-97