Crni dan za Španjolce: Ispali Almagro, Lopez i Robredo

TENISKA krema se nakon Rogers Cupa u Torontu prebacila u Cincinnati, koji je domaćin novom jakom ATP turniru iz Masters serije 1000 (tvrda podloga).

Uzbuđenja se tek zahuktavaju, a ponedjeljak je, prije svega, bio crni dan za španjolski tenis. Trojica su izašla na terene u prijepodnevnom dijelu programa i trojica su poražena. U pitanju su Nicolas Almagro, Feliciano Lopez i Tommy Robredo.

Ovaj potonji je jedini uspio osvojiti set i to protiv Nijemca Michaela Berrera. Meč se odlučivao u tie:breaku trećeg seta u kojem je i Robredo imao meč:lopte. Kod 8:7 je servirao za meč, ali je od tog trenutka izgubio tri poena zaredom.

Almagro protiv Stanislasa Wawrinke (6:3, 6:3) i Lopez protiv Taylora Denta (6:3, 6:2) nisu imali nikakve šanse.

Odlično su turnir otvorili Austrijanac Jürgen Melzer i domaći adut Sam Querrey. Obojica su pobijedili na identičan način, sa 6:1, 6:4. Melzer je pobijedio Santiaga Giralda, a Querrey Philippa Petzschnera.