Dallas konačno zaustavio Detroit

GORDAN GIRIČEK imao je za 22 minute 9 poena i 4 skoka u porazu svojih Utah Jazza od Memphis Grizzliesa (72:80), dok je u pobjedi New Jersey Netsa nad Washington Wizardsima (89:83) Zoran Planinić sudjelovao sa 13 minuta igre, 5 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Utakmica u Salt Lake Cityu odlučena je u zadnjoj minuta, kada je kod 75:72 za goste Damon Stoudamire (14) ubacio tricu. Mike Miller (18) i Španjolac Pau Gasol (14) odveli su Grizzliese do pobjede, dok su kod Utaha najučinkovitiji bili Deron Williams (21) i Turčin Mehmet Okur (13). Zanimljivo je da je Memphis izgubio prvih 17 utakmica protiv Utaha, a sada imaju pobjednički niz od četiri zaredom.

Vince Carter (19) i Richard Jefferson (16, 13 skokova) odveli su Netse ka pobjedi nad Washingtonom, u čijoj je momčadi najbolji bio Antawn Jamison (23, 13), dok je zaustavljen treći strijelac lige Gilbert Arenas (17).

Dallas je konačno zaustavio Detroit Pistonse, Mavericksi su konačno nanijeli prvi poraz Pistonsima i to jako uvjerljiv, čak sa 37 razlike. Sve je bilo gotovo već u prvoj četvrtini kada su domaćini poveli sa 40:16, a koš Pistonsa nemilice su punili Josh Howard (26), Dirk Nowitzki (23) i Erik Dampier (16). Nakon 8:0 starta Pistonsi su se namjerili na boljega, teksašani su u prvoj četvrtini od 21 šuta promašili svega četiri, a Detroit je od 19 pogodio samo pet. Mavsi su čak u utakmicu ušli oslabljeni jerim zbog ozljeda nisu igrali Doug Christie, Jerry Stackhouse i Keith Van Horn.

LeBron James (36, 11 skokova, 10 asista) je odigrao savršenu utakmicu za Cleveland Cavalierse koji su sa 123:120 svladali Philadelphiju. Sixersi se nisu mogli braniti od Jamesa, ali i od Larrya Hughesa, koji je ubacio 37 poena, a nije pomogao ni prvi strijelac lige Allen Iverson (37, 12 asista), kao ni odličan učinak Chrisa Webbera (26,12 skokova).