Danas je prva utakmica finala Hrvatskog kupa. Evo gdje gledati

Foto: Damir Spehar/PIXSELL

SLAVEN BELUPO i RIJEKA danas u 18 sati u Koprivnici igraju prvu utakmicu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Televizijski prijenos utakmice bit će na kanalu MAXSport 1, a tekstualni prijenos moći ćete pratiti na Indexu.

Druga utakmica igrat će se 29. svibnja na Rujevici jer se u Hrvatskoj finale Kupa ponovno igra na dvije utakmice, što je rijetka praksa u Europi. Oba kluba će u međuvremenu odigrati dvije utakmice SuperSport HNL-a, u kojem je Rijeka vodeća te će dvjema pobjedama osvojiti hrvatsko prvenstvo.

Kovačević: Idemo na pobjedu

"Znamo svi koliko je bilo teško doći do finala i sad kad smo tu, želimo dati sve od sebe i osvojiti trofej koji bi bio prvi za naš klub. Teško će biti, Rijeka je favorit, ali imamo dvije utakmice i u ovoj prvoj bih bio zadovoljan bilo kakvom pobjedom. Međutim, garancije nema, da pobijedite i 5:0 ne možete reći da je to dovoljno za Rujevicu", izjavio je Slavenov trener Mario Kovačević.

Rijeka ima šest osvojenih Kupova iz devet pokušaja, a za Slaven je ovo treće finale: "Naša razmišljanja idu u tom smjeru da u prvoj utakmici dođemo do prednosti, ali znamo koliko je Rijeka dobra. Unatoč tome, nećemo odustati od našeg načina igre jer on nam je i donio sve ovo što sad imamo.

Očekujem zanimljivu i dobru utakmicu u kojoj ćemo mi doći do pobjede. Nemam razloga sumnjati u svoje dečke, učimo na svojim greškama i vjerujem da ćemo sutra biti pravi."

Đalović: Ponašat ćemo se kao da se igra samo jedna utakmica

"Sama riječ govori, igramo finale Kupa, došli smo u situaciju boriti se za trofej protiv ozbiljne momčadi. Igramo prvu utakmicu u gostima, dat ćemo sve od sebe da napravimo dobar rezultat tamo. Nemamo kalkulacija, ne zanima nas prvenstvo, nećemo danas ni pričati o tome.

Cilj nam je Kup, imamo izuzetnu šansu čim smo došli u finale. Kao što svi znate, u Kupu se gleda samo tko će osvojiti, mi smo lani igrali finale, nitko se ne sjeća toga. Dat ćemo sve od sebe da osvojimo Kup, ali u prvoj utakmici ponašat ćemo se kao da se igra samo jedna utakmica", rekao je Radomir Đalović, trener Rijeke.

Cup Tree provided by Sofascore
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.