Davis Cup: Australci pobjednici

TENISAČI Australije pobjednici su Davis Cupa nakon što su u finalu na travnatim terenu Melbournea svladali Španjolsku 3:1.

Pobjednički bod domaćinima donio je Mark Philippoussis trijumfom 7:5, 6:3, 1:6, 2:6, 6:0 nad Juanom Carlosom Ferrerom nakon tri sata i 12 minuta velike borbe.

Philippoussisa su u zadnja tri seta jako mučili bolovi u ramenu, pa je bio čak na pragu predaje, ali je herojski izdržao i donio svojoj naciji čak 28. pokal Davis Cupa u povijesti.

Australci su se na najboolji način osvetili Španjolcima za poraz u finalu Davis Cupa 2000. u Barceloni, kada ih je domaće gledateljstvo izvrijeđalo, a zemljani teren je bio jedan od najsporijih uopće.

"Ovo je nevjerovatno jer je moje rame u petom setu htjelo otpasti. Navijači su me donijeli do pobjede, jednostavno sam morao pogađati iz nemogućih pozicija, a znao sam da u petom moram sve obaviti najkraće što mogu", govorio je Philippoussis, koji je u zadnjem setu zatražio i pomoć liječnika.

Zadnji pojedinačni dvoboj između Hewitta i Moye nije se igrao.