Davis Cup: Južnij izjednačio protiv Argentine, Minar uništio Massua

RUSKI tenisač Mihail Južnij vrlo lako je dobio svoj pojedinačni meč u petak te je time izjednačio rezultat na 1:1 u četvrtfinalnom ogledu Davis Cupa između Rusije i Argentine.

Rusija se našla u teškoj situaciji nakon prvog meča u kojem je nakon tri seta David Nalbandian pobijedio Nikolaja Davidenka (dva su seta odlučena u tie-breaku). No, nije trebalo dugo čekati na domaće izjednačenje. Južnij nije dopustio nikakvu dramatiku, već je jednostavno, sa 6:3, 6:1, 6:4 svladao Leonarda Mayera.

Dramatično je zato bilo u prvom ogledu meča Francuske i Španjolske, nakon kojeg je branitelj naslova startao sa zaostatkom 1:0. Naime, Gael Monfils je pobijedio Davida Ferrera 7:6(3), 6:2, 4:6, 5:7, 6:4. Ferrer se na tvrdoj podlozi u Clermontu uspio vratiti nakon zaostatka 2:0 u setovima, kao što je i od minusa 5:2 u petom setu došao do 5:4 i servisa za izjednačenje.

No, ruka se zatresla, a Monfils je ostao pribran i napravio novi break vrijedan prvog boda.

U Čileu domaćin igra protiv Češke, a u tom meču ne participiraju prve zvijezde oba sastava. Za domaćina ne igra Fernando Gonzalez, a za goste Tomaš Berdych i Radek Štepanek. U prvom meču je, pak, prvi domaći adut Nicolas Massu doživio pravu sramotu. Uzeo je samo pet gemova Ivi Minaru koji je slavio 6:0, 6:2, 6:3.