Bryant i Davis zapalili New Orleans

ANTHONY DAVIS pružio najbolju predstavu u sinoćnjim utakmicama NBA lige, ali njegovi New Orleans Pelicansi poraženi su od LA Lakersa sa 96:99. Lakersima je to druga pobjeda zaredom nakon serije od deset poraza.

Do velike prednosti gosti su došli sjajnom igrom u drugoj četvrtini koju su završili s +13. Bio je to dvoboj u kojem su gosti većim dijelom utakmice imali prednost, a najveća je iznosila 13 poena. No, o pobjedniku se ipak odlučivalo u posljednjoj minuti. I tu se Bryant pokazao ključnim igračem Lakersa kad je 58 sekundi prije kraja pogodio tricu za vodstvo 98:92 koje Pelicansi nisu uspjeli dostići, iako je Jrue Holiday sa sirenom šutirao tricu za produžetak. No, njegov pokušaj nije završio ni na obruču.

Kobe Bryant nosio je Lakerse do slavlja sa 27 koševa, 2 asista i 12 skokova, Clarkson je dodao 18 poena. Kod Pelicansa je Davis zabio 39 koševa u 38 minuta na parketu i skupio 11 skokova. Holiday je dodao 19 poena i 9 asista.

Bryant i Davis zapalili su New Orleans svojim šuterskim nadmetanjem. Kobe je gađao 10/24 iz igre, 4/11 za tricu i 3/4 slobodna bacanja, a Davis je imao 16/25 iz igre, niti jednu tricu i 7/12 s linije slobodnih.

Kobe: Osjećao sam se kao da istjerujem demone

"Pomalo sam se osjećao kao da istjerujem demone. Želio sam u povratku na ovaj parket odigrati dobru utakmicu. Radio sam prošlog ljeta kao luđak. Frustrirajuće je kad ne vidiš rezultate tog rada. Mislio sam da se to možda događa kad ostariš, koliko god se trudio - ne pomaže. No, nisam pomislio odustati. I da se ovakva utakmica nikad nije dogodila, opet bih se na kraju sezone mogao pogledati u ogledalu i biti zadovoljan onim što vidim", rekao je Bryant nakon što je treću utakmicu zaredom bio na preko 20 koševa, a Lakersi došli do druge uzastopne pobjede.

Houston Rocketsi su sa 111:105 svladali Phoenix Sunse, a najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Brewer sa 24 koša, Ariza je dodao 22, a Harden 17 uz 6 asista i 9 skokova. Sunse su predvodili Goodwin (22 koša, 7 asista), Booker (17 koševa) i Teletović (15 koševa), a treba izdvojiti i skakače, kod Houstona je Howard imao čak 16, a kod Sunsa Ukrajinac Len 18 skokova.

Detroit Pistonsi su sa 111:105 porazili NY Knickse zahvaljujući raspoloženima Johnsonu (22 koša, 3 asista, 3 skoka) i Jacksonu (21 koš, 5 asista) i Drummondu (17 koševa, 13 skokova). Kod Knicksa su sjajnu partiju imali Lopez (26 koševa, 16 skokova) i Afflalo (24 koša, 3 asista, 3 skoka) te Carmelo Anthony (19 koševa, 11 skokova). Knicksima je to treći poraz zaredom i zaostaju za Detroitom koji drži posljednje mjesto koje vodi u play-off.

Toronto je sa 110:103 bio bolji od Portlanda uz sjajnu partiju Lowryja (30 koševa, 8 asista, 6 skokova) i De Rozana (29 koševa, 4 asista, 5 skokova). Blazerse je predvodio Lillard sa 27 poena, 11 asista i 5 skokova, McCollum je dodao 21 koš i 6 asista.