Davor Kus ubacio 21 koš, Marko Banić bez promašaja

DAVOR KUS ubacio je 21 koš u domaćoj pobjedi Unicaje protiv Grupo Capitola iz Valladolida u utakmici devetog kola španjolske košarkaške lige.

Unicaja je u Malagi slavila 103:65, a hrvatski je reprezentativac do učinka od 21 koša (2/3 šut za dva, 3/4 za tri poena, 8/8 bacanja), dva skoka i dvije asistencije došao u 28,5 minuta na parketu. Najbolje ga je pratio Čeh Jiri Welsch s 18 koševa.

Marko Tomas odigrao je solidnu partiju za Fuenlabradu u gostujućem porazu madridske momčadi na Kanarima. Gran Canaria je slavila 75:64, a Tomas je za poražene prikupio 32 minute na parketu, 15 koševa (3/7 za dva, 2/5 šut za tri poena), pet skokova i tri asistencije.

Najbolja partija Marka Banića

Dvostruki hrvatski dvoboj odigrao su u Bilbauu, gdje je domaća momčad predvođena Markom Banićem došla do šeste pobjede sezone, i to protiv ViveMenorce naših Stojića i Baždarića (77:64).

Marko Banić odigrao je ponajbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone ubacivši 15 koševa uz stopostotni šut (6/6 za dva poena, 3/3 slobodna bacanja). Učinku je dodao i 6 skokova za 23 minute na parketu. Drago Pašalić za pobjednike je dodao tri koša u 8,5 minuta koliko je igrao.

Najbolji u gostujućim redovima bio je Mario Stojić sa 16 koševa za 33,5 minute. I on je uhvatio šest lopti. Marino Baždarić ubacio je deset koševa.

Barcelona je katastrofalno poražena kod nejakog Cajasola u Sevilli (75:58). Mario Kasun uklopio se u slabo izdanje katalonske momčadi ubacivši šest koševa uz četiri skoka za devet minuta na parketu.

Rudy Fernandez i Ricky Rubio sredili su u derbiju kola Akasvayu iz Girone. Joventut je u Badaloni slavio 92:73, a Fernandez i Rubio zabili su po 25 koševa. Najbolje im je parirao sve bolji Marc Gasol s 19 koševa i 10 skokova.