Debakl Benfice u velikom portugalskom derbiju. Primila je pet komada

PORTO je u velikom derbiju 24. kola portugalskog prvenstva pregazio Benficu 5:0 i nanio joj veliki udarac u borbi za naslov prvaka. Porto je u fantastičnoj atmosferi na Dragau poveo u 20. minuti kad je Galeno zakucao jedan odbijanac u gol za 1:0, a isti igrač je u 44. minuti povisio na 2:0.

Sve je bilo gotovo u 55. minuti kad je Galeno lijepo asistirao Wendellu, a ovaj preciznim udarcem pogodio za 3:0. Benfica je u 61. minuti ostala s igračem manje nakon što je Otamendi u razmaku od devet minuta dobio dva žuta kartona. Pepe je u 75. strašnim golom povisio na 4:0, a Benficu je dotukao Danny Namaso u 90. minuti.

Benfica sad ima bod manje od vodećeg Sportinga, koji je s 3:2 bio bolji od Chavesa. Porto sad ima sedam bodova manje od vodećeg Sportinga, kojemu će biti domaćin u derbiju 28. travnja. Sporting je bez poraza u prvenstvu od 9. prosinca.