Debakl Feyenoorda kod Groningena

U 11. KOLU nogometnog prvenstva Nizozemske Groningen je na svom terenu visoko porazio Feyenoord. Bilo je 6-0 za domaćine. Nakon frustrirajuće prošle sezone u kojoj je u jednom trenutku u opasnosti bio i prvoligaški status jednog od najslavnijih nizozemskih klubova, Feyenoord je u novu sezonu ušao puno bolje.

No, u 11. kolu ponovo su svoje navijače podsjetili na lanjska izdanja teškim porazom na gostovanju kod Groningena sa 6-0. Naznake debakla bile su vidljive već nakon nešto više od četvrt sata igre kada su domaćini poveli 3-0 golovima Tadića, Kieftenbelda i Anderssona. Nakon što je Bacuna u 57. minuti zabio za 4-0, a desetak minuta poslije Fernandez zaradio isključenje, igrača više su do kraja domaćini pretvorili u konačnih 6-0. Nogometaši Feyenoorda nisu u cijelom susretu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Eredivisie, 11. kolo:

Groningen - Feyenoord 6-0 (Tadić 1, Kieftenbeld 16, Andresson 18, Bacuna 57, Van Dijk 89, Suk 90)

Graafschap - Vitesse 0-1 (Bony 70)

Nijmegen - Utrecht 3-1 (Schone 3, George 12, Fernanadez 73-ag / Mulenga 76-11m)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 25 (-1), 2. PSV Eindhoven 22, 3. Twente 22, 4. Vitesse 21, 5. Ajax 20...