DEBAKL PRVAKA Watford razbio Chelsea, Conteu prijeti otkaz

NOGOMETAŠI Watforda iznenadili su aktualnog prvaka Premierlige i na svom terenu s 4:1 pobijedili Chelsea.

U posljednjoj utakmici 26. kola Watford je uvjerljivo nadigrao Chelsea čija je obrana potpuno zakazala u ovom susretu.

Domaći su poveli u završnici prvog poluvremena kada je Deeney (42-11m) iskoristio kazneni udarac nakon dvojbene odluke sudaca koji su dosudili prekršaj na Deulofeuu, iako se činilo da nije bilo kontakta između njega i istrčalog vratara Courtoisa.

Gosti su s igračem manje igrali još od 29. minute kada je isključen Bakayoko, ali uspjeli su izjednačili preko odličnog Edena Hazarda u 82. minuti. No, u samoj završnici Watford je postigao čak tri gola, mrežu Courtoisa neočekivano lako su tresli Janmaat (84), Deuloffeu (88) i Pereyra (90+1).

Watford je 11. sa 30 bodova, dok je Chelsea ostao četvrti sa 50, jednim manje od trećeg Liverpoola, a jednim više od petog Tottenhama.

Bio je ovo drugi uzastopni uvjerljivi poraz Chelseaja protiv momčadi iz sredine ljestvice, u prošlom kolu izgubio je 0:3 od Bournemoutha na svom stadionu. Zbog toga je vrlo upitno hoće li Antonio Conte dočekati i sljedeći vikend na klupi londonskog kluba.

Na ljestvici uvjerljivo vodi Manchester City sa 69 bodova, 13 manje ima drugi Manchester United.