Debakl Slovenaca u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu

SLOVENSKI klubovi Domžale i Maribor nisu se proslavili u prvim utakmicama prvog pretkola Konferencijske lige. Domžale, koje vodi Simon Rožman, su kod kuće doživjele pravi debakl protiv Balzana, kluba koji je prošle sezone završio na petom mjestu prvenstva Malte.

Do poluvremena je već bilo 2:0 za goste, zabijali su Andrejić i Grech, a početkom drugog dijela Olawale je povisio na 3:0. Franko Kovačević pogodio je iz penala za 3:1, a u 88. minuti Husmani je dobio direktni crveni karton i Domžale su ostale s igračem manje. Iskoristio je to Zerjal, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za pobjedu Balzana 4:1.

Krznar izbjegao poraz

Damir Krznar i njegov Maribor bili su na rubu iznenađujućeg poraza od još jedne malteške momčadi - Birkirkare. Drugoplasirana momčad prošle sezone malteškog prvenstva povela je u 31. minuti pogotkom Mbonga, a izjednačio je u 67. minuti donedavni igrač Hajduka Ivan Brnić. Uzvratne utakmice su za tjedan dana.