Denis Glavina dvostruki strijelac u pobjedi svoje Vorskle protiv Karpatija

DENIS GLAVINA, 23-godišnji hrvatski nogometaš Vorskle iz Poltave postigao je oba pogotka u 2:1 pobjedi svoje momčadi protiv Karpatija iz Lviva.

Šest utakmica Vorskla nikoga nije uspjela pobijediti. U tom su periodu upisali ček pet poraza i remi, pa je veselje domaćina bilo tim veće. A, najviše razloga za slavlje dao im je mladi hrvatski nogometaš, bivši junior zagrebačkoga Dinama.

Prvo je Glavina sigurno realizirao udarac s bijele točke kojim je njegova momčad povela u 36. minuti utakmice, a potom i poništio izjednačujući pogodak Hudobjaka iz 54. minute. Gol odluke postigao je samo sedam minuta nakon izjednačenja.

Glavina je ponikao u omladinskom pogonu zagrebačkog Dinama, ali već je sa 18 godina otišao u Dinamo iz Kijega. Nakon što prve dvije sezone u Kijevu nije upisao niti minute na travnjaku, posuđen je najprije Dnjipropetrovsku, a zatim i Vorskli za koju je prošle sezone zabio tri gola u 26 nastupa, nakon čega je s njima potpisao ugovor.