Derbi u Francuskoj: Imali su penal i igrača više, ali za pobjedu zabili tek u 91. minuti

U PRVOJ utakmici 8. kola francuske Ligue 1 derbi Rennesa i Guingampa odlučen je jednim golom u 93. minuti, nakon isključenja i neiskorištenog penala.

Rennes je morao isprati okus teškog poraza kod Dijona 3:0 u prošlom kolu, a susjed na ljestvici Guingamp vraćao se nakon poraza kod Bastije.

Rennes je imao inicijativu i brojne prilike, ali desetak udaraca prohujalo je oko gola prije nego što su konačno zabili. A u 65. minuti domaći su imali i jedanaesterac nakon isključenja gostujućeg igrača Dialla. S bijele točke Grosicki nije uspio zabiti. U prvoj minuti sudačke nadoknade Diakhaby je zabio svoj drugi gol sezone za 1:0.

Rennes je sada (privremeno) sedmi sa 13 bodova.