Derbi Zrinjskog i Veleža prekinut je zbog ovog transparenta

Screenshot: Arena Sport

UTAKMICA prvenstva Bosne i Hercegovine između Veleža i Zrinjskog u Mostaru dvaput je prekinuta do kraja prvog poluvremena. Najprije su se navijači Zrinjskog Ultrasi potukli sa zaštitarima na stadionu, a onda i s policijom, zbog čega je sudac Irfan Peljto igrače povukao u svlačionicu.

Taj je prekid trajao oko 15 minuta. Nakon što su se igrači vratili na travnjak, uslijedio je i drugi prekid, ovaj put zbog transparenta navijača Veleža, na kojem su bili naslikani kukasti križ, ustaško U, Davidova zvijezda i penis. Taj je transparent uklonjen pa je utakmica nastavljena.

Navijači Zrinjskog skandirali su "Mi smo ustaše, šta je", piše SportSport.ba. Velež je u prvom poluvremenu poveo protiv gradskih rivala i aktualnih prvaka Bosne i Hercegovine. Pogodak za 1:0 zabio je Nermin Haskić, a Giogri Guliashvili zabio je još dva pogotka za pobjedu Veleža 3:0.