Detroit slavio u Miamiju

AKTUALNI prvaci NBA lige Detroit Pistonsi poveli su 1:0 u finalu Istočne konferencije. Sinoć su u Miamiju slavili 90:81.

Pistonsi su u trećoj četvrtini imali prednost od 14 poena, ali su domaćini uspjeli poravnati na 80-80. No, u zadnje četiri minute susreta Miami nije uspio ubaciti niti jedan koš.

Kod Detroita svi članovi početne petorke imali su dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Rasheed Wallace sa 20 koševa i 10 skokova. Chauncey Billups dodao je 18, a Richard Hamilton 16 poena.

U momčad Miamija, nakon dva tjedna mirovanja zbog ozljede bedrenog mišića, vratio se Shaquille ONeal, koji je upisao 20 koševa i 5 skokova. Eddie Jones ubacio je 22 poena, a razočarao je Dwyane Wade, koji je ostvario 16 koševa, uz slab šut 7-25.

Miamiju je ovo prvi poraz u ovogodišnjem doigravanju. Druga utakmica igra se u srijedu, također u Miamiju.