Dinamo fenomenalnom igrom nadigrao Beveren

NEVJEROJATNOM igrom Dinamo je u drugom kolu Lige UEFA sa 6:1 svladao belgijski Beveren i tako zauzeo drugo mjesto u skupini G iza Stuttgarta, a ispred Benfice.

Strijelci za Dinamo bili su Da Silva (16), Mijatović (21), dvaput Zahora (35, 41), Kranjčar (55), te Mujčin (87). Jedini strijelac za goste bio je Vieminckx u 82. minuti.

Igrom koju dugo nismo vidjeli na maksimirskom stadionu, barem ne od domaćina, Dinamovci su iznenadili sve. Visoku pobjedu protiv Beverena nitko nije očekivao, Pogotovo ne nakon opaski Balabana i Butine o Belgijancima.

No, najave će da će se Beveren poigrati s igračima Dinama, kao i s protivnicima u svim ostalim utakmicama, nisu bile točne. Dinamo se poigrao i nadigrao Belgijance, koji čak niti loptu nisu imali u svojim nogama više nego modri.

Nakon utakmice obično proglasimo igrača utakmice. Iako će neki to učiniti, za igrača utakmice mi se ne možemo odlučiti. Da Silva, Pranjić, Bošnjak i Zahora samo su neki od kandidata za igrača utakmice.

Iako nas je Niko Kranjčar razočarao u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu imao je čak 6 udaraca u okvir vratiju. Jasmin Agić izvrsno je obavio svoj zadatak u obrani, a u nekoliko situacija bio je dobar i u napadu.

U prvom poluvremenu Dinamo je prema vratima Beverena uputio 14 udaraca, od toga 8 u okvir vratiju. Iako nam se činilo kako je u drugom poluvremenu igra Dinama malo pala, modri su čak 15 puta uputili udarac na gol, od toga čak 10 u okvir vratiju belgijskog vratara.  Beveren je uputio četiri udarca prema golu Vasilj, od čega tekdva u okvir gola. Posjed lopte također je bio na strani Dinama, 53 naprema 47 posto.

Stadion Maksimir - 15.000 gledatelja. Sudac: Kenneth Clark (Škotska).

STRIJELCI: 1:0 Da Silva (16), 2:0 Mijatović (21), 3:0 Zahora (35), 4:0 Zahora (41), 5:0 Kranjčar (55), 5:1 Vieminckx (82), 6:1 Mujčin (87)

ŽUTI KARTON: Milinović (12), Mijatović (88) za Dinamo, te Lardenoit (64) za beveren

DINAMO: Vasilj, Poldrugač, Mijatović, Milinović, Bošnjak, Agić (od 62. Mujčin), Buljat, Pranjić, Kranjčar, Da Silva (od 79. Zekić), Zahora (od 69. Ljubojević)

BEVEREN: Copa, Mahan, Eboua, Lardenoit, Badjan, Marco Ne (od 74. Seka), Junior, Diallo, NDri, Sanogo (od 46. Tokpa), Arunina (od 74. Vieminckx)

Drugo poluvrijeme

90´+2 Utakmica je završena pobjedom Dinama od 6:1, uskoro opširan izvještaj.
90´ 2 minute produžetka
89´ Prvo zaleđe Beverena na utakmici
88´Glupi prekršaj Mijatovića na centru, zbog kojeg je dobio žuti karton
Mujčin je dobio odličnu loptu u 16-ercu Beverena i prebacio vratara Copu

87´ Goooooooollllll!!!
Mujčin Edin!!!!!!!!!!!
86´ Ljubojević loše puca s otprilike 16 metara
85´ Beverenovi igrači su ukrali loptu Dinamovcima, ali ništa od protunapada
85´ Zoran Zekić neprecizan u pokušaju da povisi Dinamovo vodstvo
Gol je postignut u 82. minuti
Dobar centaršut točno na Vlemnickxovu glavu, koji je do lopte došao između dva Dinamova igrača i pogodio
Gol za Beveren
Susret u Stuttgartu završio je pobjedom domaćina 3:0.
80´ Kranjčar dobro centrira, ali Mijatović glavom puca pored vratiju
78´ Umjesto Da Silve ulazi Zoran Zekić
78´ Centaršut na Da Silvu, na kojem igrači Beverena rade prekršaj
77´ Ljubojević dodaje Bošnjaku u trku, ali obrana Beverena je spremna
 74´ Arunina izašao, ušao Vleminckx
74´ Marco Ne izlazi, ulazi Romeo Seka
72´ Beveren je u napadi, ali Dialito ne može proći pokraj tri Dinamova igrača, auti za Dinamo
72´ Samo minutu kasnije ponovo je Niko Kranjčar pokušao prevariti vratar Beverena, ali nije uspio
71´ Vratnica Nike Kranjčara koji je u drugom poluvremenu pokazao jedno drugo lice
70´ Iz ničega stvorila se prilika za Dinamo, Copa je pogriješio, ali ni Dinamovi igrači nisu se snašli
69´ Umjesto Darija Zahore u igru je ušao Goran Ljubojević
68´ Kranjčar je topovski opalio po golu, ali boksa Copa
66´ Još jedna prilika Dinama: Da Silva je pucao, ali je lopta izbačena u korner
64´ Kranjčar fenomenalno puca, ali Copa još bolje brani
63´ Slobodan udarac 25 metara od gola izvodi Niko Kranjčar
Lardenoit je zaradio žuti karton zbog igranja rukom
Navijači su fenomenalni!
Agića je zamijenio povratnik u momčad nakon ozljede Edin Mujčin
61´ iako Beveren nema nikakvih izglednijih prilika, loptu malo više drže u svojim nogama nego u prvom poluvremenu
61´ Bošnjak iz auta dodaje Da Silvi, ali ništa od toga, lopta je za Beveren
Stuttgart protiv Benfice pogotkom Kuranya vodi 3:0
57´ Da Silva puca, ali brani Copa
56´ Ponovo još jedna izgledna prilika za modre, ali Belgijanci uspijevaju izbaciti loptu izvan šesnaesterca
Da Silva je izvrsno uposlio Niku Kranjčara koji sigurno ljevicom pogađa za 5:0
Niko Kranjčar!!!!!!!!!!!!!11
53´go goooooooolll
52´ Zahora fenomenalno puca, ali Copa se dobro ispružio i jedva izbioloptu
49´ Prekršaj Dialita na Bošnjaku - skraćeni korner izvodi zahora, ali Belgijanci izbacuju loptu
Navijači Beverena već su tijekom poluvremena napuštali stadion
47´ Na samom početku drugog poluvremena ponovo prigoda Dinama, ali suđeno je zaleđe

Gračanova izjava u poluvremenu: Naravno da smo zadovoljni i igrom i rezultatom. Moramo i u drugom poluvremenu nastaviti tako igrati, i tim tempom. Ipak su oni dosta živa momčad, ali mislim da su sad u šoku. Moram naglasiti da igramo zaista, dobro ulazimo u završnicu u nadam se da ćemo tako i nastaviti.

Počelo je drugo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme

46´ Ponovo slobodan udarac s 30 metara Zahore, no ništa od pogodka
45´ Igrat će se još jednu minutu
45´ Arunina je prošao skoz do gol crte ali onda izbacuje loptu.
44´ Jedan od rijetkih napada Beverena, no Belgijanci nemaju rješenja za Dinamovu obranu
42´ Bošnjak ponovo sam prolazi po desnoj strani, dodaje Pranjiću koji pokušava škaricama pogoditi vrata Beverena, ali ne uspijeva
Da Silva je odlično centrirao, Zahora glavom pogađa gol
PONOVO ZAHORA!!!!!!!!!!!!!!!!
40´ GOOOOOOOOOOOOLLLLLL
39´ Da Silva sam u šesnaestercu, pokušao se poigrati s Lardenoitom, no "Belgijanac" mu izbija loptu
37´ Junior puca s 30 metara, neprecizno
35´ Dupli pas Pranjića i Agića, Pranjić zatim fenomenalno centrira, a Zahora priliku sigurno realizira
Zahora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
34´ Gooooooooooooooooolllllllllllllllll

34´ Korner za Dinamo s desne strane izveo je Zahora, ali nitko nije došao do te lopte, Dinamo je i dalje u napadau
33´ Nažalost, zaleđe
33´ Slobodan udarac za Dinamo na 30 metara
32´ Fenomenalna prilika i za Beveren ali srećom belgijski napadač nije uspio dobro zahvatiti loptu
31´ Izvrsna prilika Da Silve, ali dobro je uklizao Badjan i izbio loptu daleko od gola
30´ Ponovo panika pred vratiam Beverena, ali izgubljena lopta Nike Kranjčara koji je pokušao driblati 5 metara od vrata Beverena umjesto da puca iz prve
28´ Zahora je ponovo pucao pokraj gola
27´ Začuđujući podatak: Posjed lopte zasad je na Dinamovoj strani
27´ Zahora puca zamalo pored gola
26´ Marco Ne čini oštar start na oko 20 metara od gola, slobodni udarac izvodi Dario Zahora
25´ Dobar udarac Pranjića na gol, no Copa brani
24´ Nakon dva pogotka Dinamovi igrači kao da su malo stali. Beveren se razigrao, ali bez ikakvih opasnosti po vrata Vasilja
Niko Kranjčar iz slobodnog udarca s lijeve strane i s nekih 20-25 metara puca točnon a glavu Mijatovića koji pogađa
21´Gooooooooooooooooooool
19´Fenomenalan prolaz Bošnjaka po desnoj strani, dodaje Da Silvi koji dodaje Pranjiću, a Pranjić puca neprecizno
18´ Marco Ne neprecizno puca na Dinamova vrata
Zahora je izveo korner, loptu je Mijatović glavom prenio do Da Silve koji je glavom prebacio vratara Copu
Da Silva!!!!!!!!!!!!
Goooooooooooooooool
16´ Korner za Dinamo izvodi Dario Zahora i GOL
14´ Dinamo prekršajima umrtvljuje igru, što i nije dobro jer će ih uspavati. Prekršaj na Dialiou napravio je Poldrugač
13´ U posljednji tren loptu je ispred Nike Kranjčara izbacio Beverenov obrambeni igrač, samo korner
11´ Milinović je oštro startao na Beverenovog igrača i zaradio žuti karton
9´ Beveren je skoro zabio gol, Sanogo je prošao Mijatovića i prebacio Vasilja, no lopta se sporo približavala gol crti pa ju je Vasilj uspio stići
7´ Malo uzbuđenja i pred Dinamovim vratima, no naguravanje Arunine i Mijatovića završilo je loptom u gol-autu
5´ Beveren gotovo da je neprepoznatljiv, Pranjić oduzima loptu te sam dolazi do 16 gostiju, vraća Kranjčaru koji puca diretno u vratara
4´ Eduardo da Silva dobio je odličnu loptu u šesnaestercu Beverena, dodao je Kranjčaru koji je sa 15-ak metara promašio cijeli gol
2´ Dinamo je na samom početku preuzeo inicijativu. Dinamovi nogometaši igrali su brze paseve na 20 metara, no sve je završilo zaleđem Da Silve.
1´Utakmica je počela. Prvi udarac izveli su domaćini