Dinamo izgubio od norveškog doprvaka kojeg je Hajduk rutinski izbacio iz Europe

DINAMO je jučer otputovao na pripreme u Španjolsku, a već danas je odigrao prvu pripremnu utakmicu. Izgubio je 0:2 od norveškog doprvaka Stromsgodseta, kojeg je prošlog ljeta Hajduk s ukupnih 4:0 izbacio iz Europe.

Mamić nakon poraza: Pojedinci su vidjeli kako ne može i kako nije dobro

Hrvatski prvak je bio puno bolja momčad, ali dok su Mamićevi igrači stvarali prilike, Norvežani su svoje dvije od tri iskoristili.

Na prvu pravu priliku čekalo se 20 minuta kada je vratar Stromsgodseta obranio udarac Fernandesa. Šovšić je deset minuta kasnije imao sjajan prodor, ali i loš udarac.

Kastrati načeo Modre, Pedersen dokrajčio

Norvežani su u 40. minuti poveli. Hamoud je ubacio, a Kastrati neometan pogodio. U 54. minuti bilo je 0:2 nakon što je Pedersen fantastično zabio iz voleja.

Greda Roga

Do kraja utakmice Dinamo je prijetio, ali nije uspio zabiti. Najbliže je bio nakon udarca Roga, koji je s 25 metara pogodio gredu.

Dinamo će u Španjolskoj igrati još protiv lidera poljskog prvenstva Piast Gliwice (29.1.), CSKA iz Moskve (30.1.), bugarskog Litexa (2.2.) i za kraj ukrajinskog Šahtara (5.2.).