NEMOGUĆI UVJETI ZA IGRU Dinamo slavio u Zaprešiću i pobjegao Rijeci na sedam bodova (1:3)

DINAMO je u 9. kolu HNL-a po natopljenom travnjaku slavio u Zaprešiću rezultatom 3:1 i pobjegao prvom pratitelju Rijeci na velikih sedam bodova razlike.

Svi gledatelji, kojih je ukupno bilo oko 500, nisu se ni smjestili na svoja mjesta, a Dinamo je već vodio. Olmo je tukao u trećoj minuti, a Henriquez skrenuo loptu u mrežu za vodstvo vodeće momčadi lige.

Deset minuta kasnije ponovno ista situacija - ovaj put je Moro pucao, a lopta se od Soudanija odbila i prevarila domaćeg vratara Santinija.

Nadu domaćima da mogu zaustaviti Dinamo vratio je Šarić koji je u 32. minuti iskoristio lošu reakciju Dinamove obrane i pogodio sa sedam metara.

Ipak, već nakon deset minuta drugog dijela bilo je jasno da povratka za Inter nema. Nakon bespotrebno poklonjenog poklona Dinamu, Antolić je ubacio, a Doumbia glavom postavio konačan rezultat.

Posljednjih pola sata svi na stadionu su zbog jake kiše i nikakve igre jedva čekali kraj.

Dinamo ima sedam bodova više od Rijeke i devet više od Hajduka koji u nedjelju međusobno igraju na Poljudu.

Sastavi:

Inter: Santini - Bosec, Grgić, Komorski, Dalić - Šarić, Mazalović - Postonjski, Rak, Mamić - Andrić.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa - Doumbia - Soudani, Moro, Antolić, Olmo - Henriquez