Dinamo neodlučeno s Mariborom

Pregled utakmice:

Utakmica je počela u 20:15 pred oko 9000 gledatelja.

- 4. minuta - Kranjčar iz slobodnog udarca prvi put u utakmici prijeti Mariborčanima.

- 6. minuta - Gužva pred Dinamovim vratima nakon nespretnog poteza Mijatovića, ali sve je dobro završilo za modre.

- 9. minuta - Slobodni udarac na 18 metara za Dinamo, Mujčin puca preko gola.

- 21. minuta - Nema većih promjena u igri oba kluba, još uvijek traje početno "ispitivanje snaga", Brazilac da Silva se zagrijava uz teren. Dinamo ima više loptu u nogama i kontrolira igru u sredini, dok Maribor pokušava doći do brzih golova iz kontri.

- 26. minuta -  Jozić glavom obranio neugodan udarac Pitamica.

- 30. minuta - Pitamic iz slobodnog udarca puca prema golu Dinama, ali Jozić je ponovo na mjestu.

- 32. minuta - Maribor počinje opasno pritiskati i sve preuzimati kontrolu nad loptom, dok Dinamo gubi početnu inicijativu.

0:1 - 33. minuta - Nakon duge  i razrađene akcije, Mikić centrira prema Kranjčaru, koji se lukavo oslobodio obrane Maribora i s pet metara loptu ubacio u mrežu pokraj nemoćnog Kuzme.

- 1:1 - 37. minuta - Propust Sedloskog u Dinamovoj obrani, lopta je došla do Pekiča, koji ju spretno gura pored Jozića.

- 45. minuta - Bartolović izlazi van terena zbog neugodnog udarca. Umjesto njega ušao je novi miljenik BBB-a, Brazilac Da Silva.

- 46. minuta - Trener Dinama Nikola Jurčević na poluvremenu mijenja Mikića Cesarom.

- 49. minuta -  Da Silva odlično puca glavom s 5-6 metara, ali Kuzma jedva spašava gol. Nakon izvedenog kornera, Mijatović glavom pogađa gredu.

- 50. minuta - Mitu pada u šesnaestercu između tri slovenska igrača, ali ništa od jedanaesterca.

- 55. minuta - Dinamo s Da Silvom izgleda puno ozbiljnije i opasnije te ponovo preuzima incijativu u igri.

- 62. minuta - Golob ide van, ulazi napadač Igor Mostarlič

- 65. minuta - Pekič izbio pred Jozića s loptom, ali Dinamov vratar sigurno rješava situaciju. Igra se usporila, Dinamo rjeđe dolazi do izglednijih prilika, a ni Maribor ne pokazuje previše želje za pobjedom.

-  74. minuta - Da Silva odlično pucao iz daljine između dva igrača Maribora, nažalost malo neprecizno. Slovenci su imali samo jednu kakvu-takvu priliku u drugom poluvremenu, onu Pekiča u 65. minuti.

- 87. minuta - Ušao Dario Zahora umjesto Mitua. Tempo igre pada sve više, jasno je da su i Dinamo i Maribor odlučili prihvatiti izjednačen rezultat, koji ipak više odgovara modrima.

-  90. minuta - Da Silva odličnom prizemnom loptom s 17-18 metara pogađa vratnicu.

Utakmica je završila izjednačeno. Dinamo može biti zadovoljan prikazanim, naročito ako se uzme u obzir da Maribor u drugom poluvremenu nije imao niti jednu pravu priliku.

Slijedeće srijede modri dočekuju Mariborčane u Zagrebu, a s ostvarenim golom u gostima i pokazanim boljim nogometom od Maribora, Dinamu je 3. pretkolo Lige Prvaka sve bliže.

MARIBOR: Kuzma; Golob (od 62. Mostarlić), A. Čeh, Teinovič, Franci, Karič, Pekič, Filekovič, Pitamic, Balajić, Vuksanović.

DINAMO: Jozić; Mijatović, Sedloski, Drpić, Mikić (od 46. Cesar), Tomić, Agić, Mujčin, Kranjčar, Bartolović (od 45. Da Silva), Mitu (od 89. Zahora).

STRIJELCI: 0-1 Kranjčar (33), 1-1 Pekič (37).

GLEDATELJA: 8.000. SUDAC: Blareau (Belgija).

ŽUTI KARTONI: Balajić, Sedloski.