1/16 finala europa lige

DINAMO - PLZEN 3:0 Moćni Dinamo u osmini finala Europa lige

DINAMO je u osmini finala Europa lige nakon što je pobjedom od 3:0 protiv Plzena nadoknadio zaostatak od 1:2 iz prvog susreta. U sjajnoj atmosferi na Maksimiru, koji je utakmicu Dinama na proljeće čekao čak 49 godina, češkog prvaka srušili su Oršić u 15., Dilaver u 34. i Petković u 73. minuti. Petković je ujedno bio i najbolji igrač utakmice, poigravao se sa suparnicima, majstorski asistirao za prvi gol i topovskim udarcem zabio posljednji.

Velikani na Maksimiru?

Hrvatski prvak će suparnika u osmini finala saznati na ždrijebu u Nyonu u petak od 13 sati. Prijete mu velikani poput Seville, Chelseaja, Arsenala, Valencije...

Dinamo je posljednji put dohvatio euro-proljeće u sezoni 1969./70. plasiravši se u četvrtfinale Kupa pobjednika kupova u kojem je ispao od Schalkea. Tada je u 1. kolu izbacio Slovan iz Bratislave te Olympique Marseille, a potom izgubio obje utakmice od momčadi iz Gelsenkirchena (1:3, 0:1).

Furiozni Dinamo i spektakularna akcija za vodstvo

Hrvatski prvak je furiozno otvorio utakmicu i gosti gotovo da u prvih 10 minuta nisu prešli centar. Prvo slavlje na Maksimiru došlo je nakon jednog od najljepših golova u povijesti zagrebačkog kluba. Petković je prvo fantastičnim lažnjakom slomio svog čuvara, a potom petom poslao loptu u sredinu, Olmo je majstorski propustio loptu kroz noge do Oršića koji je pogodio gornji kut gola za vodstvo.

Dilaver povećao vodstvo, Petković dokrajčio goste

U 34. minuti Dinamo je povećao prednost. Hajrović je po tko zna koji put vrhunski ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, obrana Viktorije je zaspala, a Dilaver glavom s pet metara zabio za 2:0.

Češki prvak ni nakon drugog gola nije uspio zaprijetiti Dinamu, a do kraja susreta je hrvatski prvak još jednom matirao gostujućeg vratara. Uspio je to najbolji igrač utakmice Petković bombom s ruba kaznenog prostora u 73. minuti.

DINAMO - PLZEN  3:0/1:2

Tijek utakmice:

90` Kraj. Dinamo je prošao dalje.

90` Već počinje slavlje na Maksimiru.

90` Petković, igrač utakmice, napušta travnjak uz ovacije. Mijenja ga Andrić.

90` Šest minuta sudačke nadoknade.

88` Gojak je u igri umjesto Oršića, strijelca i asistenta.

87` Crveni karton za Limberskog. Olmo mu je pobjegao, ovaj ga je srušio i dobio drugi žuti karton.

85` Još pet minuta. Česi sve nemoćniji i sve grublji.

77` Česi djeluju kao da su se predali, Petković se poigrava s njima.

73` GOOOOOL! Petković! Najbolji igrač Dinama večeras se upisao u strijelce topovskim udarcem s 18 metara. Izgledalo je da će mu pobjeći lopta nakon dodavanja Oršića, ali je odmah nakon primanja opalio i probio češkog vratara.

69` Iznenada nakon loše reakcije gostujuće obrane Moharrami se našao u sjajnoj prilici. Iskosa s desne strane pokušao je udarcem kroz noge matirati gostujućeg vratara, ali je pogodio vanjski dio mreže.

68` Moro mijenja Hajrovića koji je ispraćen ovacijama cijelog stadiona.

65` Chorý mijenja Beauguela kod Plzena.

60` Vrhunska defenziva Dilavera na drugoj strani.

59` Kontranapad Dinama, ali je Hajrović odigrao lošu loptu za Oršića koji je na kraju izblokiran.

54` Fantastično igra Dinamo. Prvo je još jedan Hajrovićev udarac obranio gostujući vratar, a zatim je nakon kornera i uigrane akcije bosanskohercegovački ofenzivac loše pucao.

50` Na Maksimiru je 25.680 gledatelja.

48` Bomba Hajrovića iz slobodnjaka, češki vratar kratko odbija loptu do Šunjića koji se loše snašao na pet metara i slabo pucao.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45` Kraj prvog dijela.

45` Dvije minute sudačke nadoknade.

44` Bjelica je isključen. Nakon niza prigovora i burnih reakcije kap koja je prelila čašu kod suca bio je potez Dinamova trenera nakon što je jedan češki igrač odugovlačio s prepuštanjem lopte dinamovcima uz aut liniju.

42` Česi sve prljavije igraju. Nekoliko grubih prekršaja na sredini terena nakon drugog gola.

39` Nakon kornera Hajrovića je žuti karton zbog prekršaja u napadu dobio Dilaver.

38` Umalo 3:0! Olmo je ostao sam na sedam metara i pucao glavom, ali gostujući vratar izbija loptu u korner.

37` "Dinamo, Dinamo", ori se s tribina dok Plzen pokušava brzo uzvratiti na travnjaku.

34` GOOOOOL! 2:0! Dilaver je zabio glavom s pet metara nakon još jednog odličnog ubačaja Hajrovića. Ponovno je gostujuća obrana zaboravila na Dinamove igrače nakon prekida s desne strane.

33` Žuti karton i na drugoj strani - Limbersky je zaustavio prekršajem Petkovića.

32` Prvi pokušaj Plzena, Horava je očajno tukao nakon loše reakcije Dinamove obrane.

31` Prvi žuti karton večeras - Hajrović.

29` Fantastičan ubačaj Hajrovića iz slobodnjaka s desne strane. Čak petorica Dinamovih igrača krenula su na loptu, ali centaršut je bio prejak.

27` Cijeli stadion navija. "Volim te, Dinamooo"

22` Još jedna majstorija Petkovića. Na 20 metara se lažnjakom oslobodio čuvara, ali je izblokiran.

19` Česi su se otvorili nakon primljenog gola, dvaput su zaprijetili po lijevoj strani.

15` GOOOOOL! I to kakav! Jedan od najljepših u sezoni! Petković je povukao kontranapad i lomio suparnika na lijevoj strani, petom je gurnuo loptu u sredinu, Olmo je majstorski propustio kroz noge, a Oršić topovski pogodio gornji kut gola.

14` Nakon dugo, dugo vremena češki prvak je prešao centar.

12` Prochazka već drugi put zaustavlja prekršajem igrače Dinama. Još uvijek je bez kartona.

11` Sjajna atmosfera i fantastična igra Dinama zasad.

10` Prvi korner za Dinamo. Izveo ga je Hajrović, ali je ubacio točno na gostujućeg vratara i Plzen se uspio obraniti.

7` Još jedna lijepa akcija Dinama, ali je dosuđeno zaleđe Oršiću na lijevom krilu.

5` Fantastična akcija Dinama i povratna lopta do Olma čiji je udarac sa 16 metara izblokiran.

4` Leovac blokira Kayambu, prvi korner na utakmici. Dinamo se lako obranio preko Ademija.

3` Dinamo je furiozno krenuo. Sada je Petković izblokiran na rubu kaznenog prostora.

2` Oršić u prvom napadu pada u kaznenom prostoru, nema prekršaja.

1` Počeo je susret. Sjajna atmosfera na Maksimiru. Ori se: "Volim Dinamo"