Dinamo preokrenuo protiv Zagreba

Zagreb je, osobito u prvom poluvremenu, pružio iznenađujuć otpor gostima iz Maksimira.

Iako je Zagreb pred kraj utakmice popustio, s ovakvom igrom u borbi protiv izravnih kokurenata ima realne izglede za plasman u Ligu za prvaka.

6,000 gledatelja vidjelo je na vrlo lošem terenu zanimljivu utakmicu: 4 gola, dva crvena kartona i nekoliko vratnica i stativa.

Zagreb je poveo protiv u 3. minuti golom Radomira Đalovića.

U 21. minuti lopta dolazi do Silvija Marića, Marić na blatnom terenu nekako uspijeva iskopati loptu i poslati je u gol Zagreba.

Minutu kasnije Silvijo Marić ulazi u šesnaesterac, no ruši ga Danijel Kovačević i dobija crveni karton. Smoje puca s 11 metara, no lopta odlazi metar preko gola.

U 27. minuti i Dinamo ostaje sa 10 igrača. Isključen je Niko Kranjčar koji je grubo i bez povoda s leđa na sredini igrača srušio Lovreka.

U 56. minuti Smoje se iskupljuje za promašeni jedanaesterac pogotkom glavom.

Dinamo u 89. minuti zaključuje utakmicu pogotkom igrača koji je preko zime stigao u Maksimir, Dalibora Poldrugača.

Mnoštvo prilika

Zagreb je imao čistu priliku za vodstvo u 26. minuti, no Čačić je neometan glavom s 5 metara pogodio vratnicu.

U 42. minuti Zagreb ponovno blizu vodstva, no Lovrek s 15 minuta puca pored vratnice. Lovrek je još jednu priliku imao u 46. minuti, no i nju propušta.

Dinamo nešto više ima loptu u posjedu, no na katastrofalnom, blatnom, terenu to ne znači puno.

U drugoj minuti drugog poluvremena Mujčin s osamnaest metara pogađa gredu.

Malo potom, u 49. minuti, prilika za Đalovića da se još jednom upiše u listu strijelaca, no Butina odlično brani. Radomir Đalović se u toj akciji ozlijedio, te ga je zamijenio 19-godišnji Ivan Babić.

Silvijo Marić u 52. minuti pogađa vratnicu.

Desetak minuta pred kraj utakmice Brunčević je zamijenio Perkovića, a Balaban Olića.

Sudio je Trivković iz Splita.

Neizvjesnost pred utakmicu

Još danas bilo je upitno hoće li se utakmica uopće igrati nakon što nogometašima Zagreba nisu isplaćeni dugovi. Stvorio se i problem održavanja utakmice u Kranjčevićevoj, u kojoj je srušen zid stadiona.

Nogometašima je jučer obećana isplata 20% dugova, a umjesto zida nabrzinu je složena ograda, tako da je privremenim rješenjem omogućeno odigravanje gradskog derbija.

Rijeka je povela u 52. minuti pogotkom Martina Šarića, nakon velike pogreške obrambenih igrača Kamena.

Klić udarcem glavom povećava na 2:0 nakon sjajne akcije u 65. minuti.

Na 2:1 smanji je Zekić u posljednjim trenucima utakmice. Ovo je njegov deveti prvenstveni pogodak.

Najveću priliku u prvom poluvremenu vidjeli smo u 34. minuti kad je Mate Brajković pogodio vratnicu.

Osijek je u prvoj minuti nastavka došao do pobjedonosnog gola, zahvaljujući Goranu Ljubojeviću koji je odlične prilike imao i pred kraj prvog poluvremena.

Nakon vodstva Osijek popušta, a Šibenik preuzima inicijativu, ali ne koristi prilike. U 63. minuti Paul Matas je imao stopostotnu priliku da donese Šibeniku izjednačenje, no Osijek je sretniji.

Osijek je u prvom poluvremenu bio daleko opasniji i agresivniji, no oba kluba imala su velike prilike i propustili ih.

Pred 1.000 gledatelja sudio je Feljan iz Zagreba.

Važni bodovi u borbi za opstanak otišli su na konto Pomorca.

Zadar je poveo u 1. minuti golom Nedića iz prekida, a u 10. minuti iz prekida Pomorac izjednačava pogotkom Kremenovića.

Isti igrač udarcem glavom u 20. minuti matira vratara Zadra Rogića i dovodi Pomorac u vodstvo 2:1.

Brašnić je na tridesetak metara od vrata Pomorca oteo loptu, dodao Suraću koji Zadru donosi izjednačenje u 70. minuti.

Nakon izjednačenja Zadar je krenuo na "sve ili ništa" sa svega dva obrambena igrača pred svojim golom. No, Zadrani su bili previše sigurni u sebe.

U posljednjim sekundama utakmice Karabogdan donosi pobjedu Pomorcu.

Jurić je imao priliku za izjednačenje u posljednjim sekundama, no pogađa vratara Pomorca Kneza, a pobjeda odlazi gostima.

Pred 1.500 gledatelja sudio je Svilokos iz Siska.