Dinamo tricom pobjegao Rijeci

DINAMO je u 29. kolu HNL-a pobijedio Osijek s 3:0 i pobjegao drugoplasiranoj Rijeci na četiri boda prednosti.

Osijek je na Maksimiru izdržao do 36. minute kada je Taravel glavom iz blizine nakon ubačaja Machada zabio za vodstvo Dinama.

Fernandes promašio penal

Šest minuta kasnije hrvatski prvak imao je veliku priliku za povećanje vodstva jer je Taravel izborio jedanaesterac. Ipak, Fernandes nije pogodio s bijele točke.

Henriquez riješio pitanje pobjednika

Čileanac je i početkom drugog poluvremena s nekoliko metara promašio veliku priliku, ali je nedugo zatim pitanje pobjednika riješio Henriquez koji se sjajno snašao nakon ubačaja Stojanovića.

Zabio i Fernandes

Do kraja utakmice u strijelce se upisao i Fernandes, koji je vraćen u prvu momčad nakon desetak dana treniranja s drugom momčadi zbog nediscipline. Zabio je u sudačkoj nadoknadi.

Dinamu slijedi derbi s Hajdukom u Kupu, a zatim utakmice s Interom i Zagrebom prije okršaja na Rujevici protiv Rijeke. Osijek je osmi s pet bodova više od devete Istre.