DINAMO POBIJEDIO, ALI NIJE PRVI Moro eurogolom probudio Maksimir

DINAMO je u prvoj utakmici sezonena Maksimiru pobijedo Istru 1961 sa 2:0. Bila je to prva utakmica "Modrih" pod novim trenerom Mariom Cvitanovićem koji je naslijedio smijenjenog Ivajla Peteva.

U prvih 11 Dinama našlo se tek jedno ovoljetno pojačanje, češki branič Lecjaks te povratnik u momčad Junior Fernandes. No, pobjedu su donijeli domaći "klinci".

Nikola Moro je zabio fantastičan gol u 23. minuti na asistenciju Ante Ćorića. Junior Fernandes je s lijeve strane poslao loptu prema sredini na Ćorića, a on ostavio za Moru na 20 metara, a mladi dinamovac opalio je u rašlje i zabio krasan gol!

Ćorić je namjestio i drugi gol. Ubacio je iz kornera na deset metara, a Benković skočio visoko i glavom poslao loptu u donji desni kut za 2:0.

Istra je bolje otvorila utakmicu i zaredala nekoliko opasnih prilika u prvom i drugom poluvremenu, no Livaković je sjajnim reakcijama spasio gol Dinama.

"Modri" su pobjedom skočili na drugo mjesto iza zaprešičkog Intera koji je u petak s 3:1 pobijedio Cibaliju.

DINAMO - ISTRA 1961  2:0

DINAMO: Livaković - Benković, Sigali, Moro, Stojanović, Lecjaks, Ćorić, Antolić, Fernandes, Soudani, Hodžić

ISTRA: Ivušić - Gojković, Mitrevski, Paracki, Prelčec, Gržan, Bertoša, Dejan, Kitanovski, Miloš, Matyazh

Pogledajte atmosferu na Dinamovoj prvoj utakmici sezone.