dinamo - slaven 0:2

Dinamu se ovo nije dogodilo nikad u povijesti

DINAMO je na otvaranju nove sezone HNL-a senzacionalno, ali potpuno zaslužno izgubio na Maksimiru od Slavena 2:0.

Gosti su do pobjede došli golovima Krstanovića u 51. i Bogojevića u 85. minuti, a pomogao im je i Dominik Livaković katastrofalnom pogreškom kod prvoga gola. Slavenu je to bila prva pobjeda na Maksimiru nakon 2004. godine, kad je slavio 2:1 golovima Jurice Karabatića i Ivice Karabogdana, dok je poraz Dinama ublažio Veldin Karić.

Dinamu je ovo bio prvi poraz na startu HNL-a u povijesti. Dosad je Dinamo u 30 utakmica u prvim kolima upisao 25 pobjeda i pet remija. Zadnji put kad nije pobijedio u 1. kolu bilo je u sezoni 2018./2019., kad je Nenad Bjelica s Rudešom odigrao 1:1. Gosti su poveli u 28. minuti autogolom Moharramija, a Dinamo je od poraza spasio Dino Perić u trećoj minuti sudačke nadoknade.