U utakmici njemačke druge lige zabila dva Hrvata

U 20. KOLU drugog ranga njemačkog nogometa, popularne 'Cvajte', sastali su se Karlsruhe i Wehen Wiesbaden. Utakmica klubova iz sredine tablice završila je rezultatom 2:2, a u strijelce su se za obje ekipe upisali hrvatski napadači. Gruzijac Budu Zivzivadze donio je prednost domaćem Karlsruheu u 35. minuti i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Odmah nakon pauze u 48. minuti bivši napadač Hajduka Ivan Prtajin donio je izjednačenje Wehenu, a pet minuta kasnije Igor Matanović je vratio domaćine u vodstvo. Konačni rezultat postavio je Nick Batzner u 74. minuti. Prtajin (27) je rođen u Zadru i igrao je za drugu ekipu Hajduka. Za mjesto u prvoj ekipi se nikad nije izborio pa se uputio u inozemstvo. U Wehenu se skrasio nakon epizoda u nizozemskim i švicarskim klubovima, a ove sezone postigao je devet golova.

Igor Matanović (20) rođen je u Hamburgu i prošao je omladinsku školu tamošnjeg St. Paulija u kojem je igrao i za prvu ekipu. Ove sezone za Karlsruhe je zabio sedam golova.