Egipat - Bugarska 1:1

NOGOMETNE reprezentacije Egipta i Bugarske odigrale su u Kairu pred 5.000 gledatelja prijateljski ogled bez pobjednika, 1:1 (0:0).

Egipat je sjajno otvorio utakmicu, imao je niz prilika, no bugarski vratar Dimitar Ivankov bio je odlično raspoložen. U 25. minuti obranio je jedanaesterac Mohammadu Barakatu.

U drugom poluvremenu Bugarska je bila daleko bolja i imala je više od igre. Ipak, domaćin je poveo u 85. minuti.

Emad Meteab je iskoristio veliku pogrešku Karaslavova i Venkova i svladao Ivankova. Bugarska je uspjela u drugoj minuti sudačke nadoknadi izjednačiti pogotkom Emila Gargorova.

Bugarski izbornik Hristo Stoičkov u Egipat je vodio igrače iz bugarske lige, a dvoboj su započeli Dimitar Ivankov, Asen Karaslavov, Georgi Markov, Elin Topuzakov, Mihail Venkov, Blagoy Georgiev, Chavdar Yankov, Ivan Stoyanov, Martin Kamburov, Stoyko Sakaliev i Georgi Iliev.

Bugarska u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2006. godine igra u skupini osam zajedno s Hrvatskom, Švedskom, Mađarskom, Islandom i Maltom.