EP hrvanje: Neven Žugaj brončani

HRVATSKI hrvač Neven Žugaj osvojio je brončano odličje na Europskom seniorskom prvenstvu grčkorimskim stilom u bugarskoj Varni u kategoriji do 74 kilograma.

Dvadesetdvogodišnji član Hrvatskog dragovoljca iz Brezovice ostvario je najveći uspjeh hrvatskog hrvanja u zadnjih nekoliko godina, do kojega je došao iako je u prvom kolu izgubio od Bugarina Veselina Marinova. No, kako je Marinov otišao u finale, Žugaj je u repesažu svladao Bjelorusa Aleha Mihaloviča, a potom u presudnom dvoboju za broncu Grka Ioanisa Spiridakisa. Zlato je u ovoj kategoriji osvojio Armenac Movses Karapetjan.

U kategoriji do 84 kilograma nastupio je Nenad Žugaj, koji je u prvom kolu izgubio od kasnije srebrnog Bugarina Stojanova, a potom i u repesažu od Litvanca Adomaitisa, te je nakraju osvojio 16. mjesto.

U superteškoj kategoriji od 120 kilograma Josip Matković je osvojio 16. mjesto nakon poraza od brončanoga Bugara Kočeva.