EP plivanje: Kožulj treći, Čač osmi

GORDAN KOŽULJ nije uspio obraniti naslov europskog prvaka na 200 metara leđno u 25-metarskim plivalištima.

U finalnoj utrci europskog prvenstva u njemačkoj Riesi, Kožulj je osvojio treće mjesto s rezultatom 1:54.50. Iako je vodio do posljednjeg okretaja ipak nije izdržao. U sjajnoj završnici do prvog mjesta doplivao je Kožuljeva ´noćna mora´, Islanđanin Orn Arnarson s rezultatom 1:54.00. Islanđanim je tako nakon Sheffielda, Lisabona i Valencije europsku titulu na 200 metara leđno osvojio i u Njemačkoj. Njegovu sjajnu seriju i veliku dominaciju u ovoj disciplini prekinuo je Kožulj, prošle godine u Antwerpenu. Drugo mjesto pripalo je Francuzu Stephanu Parryu s rezultatom 1:54.11.

Premda je isplivala novi hrvatski rekord na 100 metara leđno (1:01.27), Sanja Jovanović nije uspjela izboriti plasman među osam najboljih. Rezultat dubrovačke plivačice bio je dovoljan za ukupno jedanaesto mjesto. Sanja je popravila svoj i hrvatski rekord za deset stotinki sekunde.

Niti Aleksej Puninski nije uspio izboriti plasman u finale discipline 50 metara slobodno. Nakon što je u jutarnjim kvalifikacijama ostvario rezultat 22.61, mladi 18-godišnji plivač zagrebačke Mladosti u polufinalu je bio još bolji, isplivavši rezultat 22.45, što je njegov osobni rekord, te ukupno 14. rezultat natjecanja.

Čač osmi

Nakon što je u kvalifikacijama isplivao osmi rezultat, Krešimir Čač istu je poziciju osvojio i u finalnoj utrci na 200 metara mješovito na Europskom prvenstvu u 25metarskom plivalištu u njemačkoj Riesi.

Osvajač brončane medalje u ovoj disciplini na EP u Rostocku (1996), isplivao je rezultat 2:00.05, što je za 68 stotinki sekunde slabije vrijeme od nastupa u kvalifikacijama.

Prvo mjesto osvojio je Finac Jani Sievinen (1:55.47), ispred Mađara Kerekjarta (1:56.07) i Slovenca Mankoča (1:56.28).