EP plivanje: Sanja Jovanović treća, Kožulj peti

HRVATSKA plivačica Sanja Jovanović osvojila je na Europskom prvenstvu u Madridu prvu medalju za hrvatsko žensko plivanje od neovisnosti.

U finalu utrke na 200 metara leđno Sanja je po hladnom i kišnom vremenu osvojila treće mjesto s novim hrvatskim rekordom 2:13.95. Dosadašnji najbolji nacionalni i Sanjin rezultat iznosio je 2:14.28. Mlada 17-godišnja Dubrovkinja odlično je krenula u utrku. Nakon prvih 50 metara zauzimala je treću poziciju. Na prolazima na 100 i 150 metara pala je na peto mjesto, no sjajnim plivanjem u posljednjih 50 metara probila se do treće pozicije. Zlatnu medalju osvojila je Ruskinja Stanislava Komarova (2:10.97), dok je druga bila Slovenka Anja Čarman (2:13.12).

Gordan Kožulj osvojio je peto mjesto na 100 metara leđno. Kožulj je isplivao rezultat 55.78. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Mađar Laszlo Cseh (55.26), drugi je Austrijanac Markus Rogan (55.27), dok je treći bio Nijemac Stev Theloke (55.39).

Nažalost, Smiljana Marinović nije se uspjela plasirati u finale utrke na 100 metara prsno. Plivačica POŠK-a je s rezultatom 1:11.63 zauzela šesto mjesto u skupini, te 13. ukupno. Plasman u finale izborila je Mirna Jukić. Hrvatska plivačica koja nastupa pod austrijskom zastavom s rezultatom 1:10.03 ostvarila je peti rezultat. Najbolje vrijeme polufinala isplivala je Ruskinja Elena Bogomazova (1:09.49).

Bez finala je ostao i Krešimir Čač na 200 metara mješovito, koji je u polufinalu bio posljednji, 16. s rezultatom 2:07.69. Prvi rezultat polufinala isplivao je Talijan Alessio Boggiatto (2:01.13).