EP vaterpolo: Hrvatska u četvrtfinalu protiv Slovačke

HRVATSKA muška vaterpolska reprezentacija u posljednjem je dvoboju u natjecanju u skupini B Europskog prvenstva u Kranju svladala Grčku sa 8:7 (2:1, 1:2, 3:2, 1:2; 0:0, 1_0) nakon produžetaka, te tako osvojila prvo mjesto u skupini, te će u četvrtak u četvrtfinalu igrati protiv Slovačke u 21.30 sati.

Hrvatski vaterpolisti su u ovom dvoboju koji je izravno odlučivao o pobjedniku naše skupine od samoga starta bili u prednosti. Zgodicima Frankovića i Hinića povelis u sa 2-0, ali Mazis je sa svoja dva pogotka vratio dvoboj u egal.

Uslijedilo je razdoblje u kojemu su Grci stalno nadoknađivali pogodak zaostatka, da bi početkom posljednje četvrtine naši igrači ponovno stigli do dva gola razlike (7-5). No, u posljendjih pet minuta niti jednom nisu uspjeli svladati odličnog grčkog vratara Deligiannisa, dok je njihov najbolji igrač Chatzitheodorou dva puta uspio nadmudriti našega Vićana za novo izjednačenje (7-7).

U samoj završnici regularnog dijela utakmice naši su vaterpolisti imali veliku sreću jer su Grci dva puta sa igračem više pogađali okvir gola.

U prvom produžetku nije bilo pogodaka, da bi odlučujući zgoditak minutu i pol prije kraja drugog nastavka postigao Ratko Štritof u trenucima kada je naša reprezentacija imala igrača više u bazenu. Zanimljivo, naši reprezentativci ne mogu se pohvaliti dobrom igrom s brojčanom prednosti u bazenu, iskoristili su samo 3 od 9 prilika, ali u pravom trenutku su uspjeli.

HRVATSKA - GRČKA 8-7 (2-1, 1-2, 3-2, 1-2; 0-0, 1-0)

HRVATSKA: Vićan, Volarević; Vranješ, Burić, Šimenc 1, Štritof 1, Smodlaka, Đogaš, Barač 2, Hinić 2, Fatović 1 (1), Kobešćak, Franković 1

GRČKA: Deliggianis, Reppas; Mazis 2, Chatzitheodorou 3, Theodoropoulos, Kalakonas 1 (1), Psychos, K. Afroudakis, Sanda, Vlontakis, Thomakos 1, J. Afroudakis, Tsiklos

SUCI: Kiszelly (Mađarska) i Tulga (Turska)

ČETVERCI: Hrvatska 1 (1), Grčka 1 (1)

IGRAČ VIŠE: Hrvatska 3 (9), Grčka 6 (11)