Europa liga dobila prvog četvrtfinalista

Foto: EPA

BRAGA JE ostvarila veličanstven preokret i plasirala se u četvrtfinale Europske lige. Nakon poraza od 2:0 u prvoj utakmici u Mađarskoj, portugalska momčad je na svom terenu deklasirala Ferencvaros uvjerljivom pobjedom i osigurala prolazak dalje. Uz podršku svojih navijača, "ratnici iz Minha" odigrali su utakmicu za pamćenje.

Braga furioznim početkom slomila Mađare

Domaćini su od prve minute krenuli silovito, odlučni nadoknaditi zaostatak. Već u 11. minuti Ricardo Horta je načeo mrežu gostiju. Akciju je započeo Pau Víctor, proigravši Rodriga Zalazara, koji je zatim asistirao Horti za laganu realizaciju. Samo četiri minute kasnije, na semaforu je stajalo 2:0. Florian Grillitsch je snažnim udarcem desnom nogom s ruba šesnaesterca svladao vratara Grófa i time anulirao prednost Ferencvarosa iz prve utakmice.

Potpuni preokret dogodio se u 34. minuti, kada je Gabri Martínez izašao sam pred Grófa i mirno poslao loptu u mrežu za vodstvo Brage u ukupnom rezultatu. Mađari su u prvom poluvremenu bili potpuno bezopasni, uputivši tek jedan neprecizan udarac iz daljine, pa se na odmor otišlo s potpuno zasluženih 3:0.

Horta potvrdio prolazak u nastavku

Iako je Ferencvaros u drugo poluvrijeme ušao s nešto više energije, Braga je nastavila kontrolirati utakmicu. Pitanje prolaska riješeno je u 53. minuti, kada je Ricardo Horta svojim drugim pogotkom na utakmici povisio na 4:0 i donio potpunu sigurnost svojoj momčadi. Sve golove pogledajte OVDJE.

Do kraja susreta tempo je pao, a oba trenera napravila su brojne izmjene. Hrvatski napadač Franko Kovačević ušao je u 59. minuti za Ferencvaroš, ali nije uspio pomoći u napadu i zakomplicirati utakmicu. Gosti su pokušali zaprijetiti preko Yusufa i Júlija Romãa, no vratar Hornicek bio je siguran.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.