Premier liga

Everton prekinuo užasan niz i srušio Arsenal na Goodisonu

EVERTON je pobijedio Arsenal 2:1 na svom Goodison Parku u posljednjoj utakmici 15. kola engleske Premier lige, u kojoj su domaćoj momčadi poništena još dva gola.

Ovo je bila prva pobjeda za Everton nakon niza od čak osam utakmica bez ligaškog trijumfa, tijekom kojih je klub upisao šest poraza i dva remija. Ovom rezultatu najviše se obradovao trener Rafael Benitez, koji je pod ogromnim pritiskom.

Arsenal pogodio stativu, Richarlisonu poništena dva gola

Arsenal je poveo preko Odegaarda u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, ali domaćin je golovima Richarlisona (79') i Graya (90+2') stigao do preokreta i velike pobjede.

Richarlison je zabio još dva gola, ali oba su mu poništena zbog ofsajda. Prvo je zatresao mrežu u 44., a onda i u 58. minuti.

Do pobjede je mogao i Arsenal, ali je Nketiah pogodio stativu nakon lijepog ubačaja Sake u 84. minuti susreta.

Everton je sada 12. na tablici s 18 osvojenih bodova, dok se Arsenal nalazi na sedmom mjestu, s pet bodova više.