EYOF: Kotur i Buhač u finalu

PRVOG dana natjecanja na sedmom izdanju Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), što se od 26. srpnja do 2. kolovoza održava u Parizu, hrvatski atletičari izborili su plasman u dva finala.

Milan Kotur je polufinalu utrke na 400 metara s preponama osvojio drugo mjesto u svojoj skupini istrčavši novi hrvatski rekord za mlađe juniore - 53:03. Tim rezultatom Kotur je nadmašio hrvatski i svoj stari rekord za više od jedne sekunde (54:18). Plasman u finale osigurao je i Matej Buhač na 1.500 metara s vremenom 3:59.44. Korak do nastavka natjecanja bili su i Sanja Lončarević, te Tomislav Kašnar u utrkama na 100 metara. Sanja je svoj nastup u kvalifikacijama okončala rezultatom 12:38, baš kao i Talijanka Claudia Pacini na 16. mjestu. Međutim, talijanska atletičarka je imala za jednu tisućinku bolje vrijeme, pa je izborila plasman u polufinale. Tomislavu Kašnaru su za mjesto među 16 nedostajale tri stotinke sekunde. Edin Pašalić je na 800 metara s rezultatom 1:56.15 osvojio 6. mjesto u polufinalnoj skupini, te ukupno 15. mjesto, a bez finala je ostala i Ivana Vuković u bacanju koplja, koja je hicem 38.58 zauzela 18. poziciju.

Najbolji plasman kod plivača ostvarila je Ivona Mezdjić na 100 delfin osvojivši deveto mjesto s rezultatom 1:16.70. Josipa Lisac je na 400 slobodno bila 16. (4:42.90), baš kao i Petar Mrčela na 200 leđno (2:17.59).

Naš jedini predstavnik u judu, Jakša Pavković oprostio se od nastupa na Igrama porazom u prvom kolu kategorije 90+ kilograma. Iako je prije borbe u pariškom Judo Institutu četiri puta uzastopce porazio Slovenca Luku Grossia, ipak je izgubio. Pavković je i ovoga puta bio korak do pobjede, no poražen je u produžetku, nakon što je borba završila bez pobjednika.