Fabregas prvim golom donio pobjedu Monacu nakon dva mjeseca

MONACO je u subotu na svom stadionu svladao Toulouse 2:1 (1:1) i tako ostvario prvu pobjedu u prvenstvu nakon što je dva mjeseca i šest dvoboja bio bez ijedne pobjede, a od mogućih 18, osvojio je svega dva boda. Danijel Subašić vezao je i treću utakmicu na golu, a osmijeh se konačno vratio na lica u Monte Carlu.

Golovin je u 15. minuti doveo Monaco u vodstvo, ali je već u 20. minuti Jullien svladao Danijela Subašića koji je bio nemoćan nakon udarca iz kuta te brzo i precizno izvedene kombinacije Toulousea. Pobjednički pogodak vrijedan tri boda u 66. minuti je postigao Cesc Fabregas kojemu je to prvi gol u dresu Monaca, a momčad je jako dobro reagirala na povratak trenera Leonarda Jardima te je već sada blizu zone spasa.

Klub iz Kneževine je s 18 bodova na 18. mjestu. Isto toliko bodova uz utakmicu manje ima Caen na 17. mjestu, ali i Amiens koji je na 19. poziciji.

Nogometaši Reimsa razveselili su svoje navijače pobjedom nad Marseilleom 2:1. Strijelci za domaće bili su Dingome (21) i Hyun-Jun Suk (68), dok je za goste jedini pogodak postigao N'Jie (86). Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car ostao je na gostujućoj klupi za pričuve.

U nedjelju su na programu tri od preostalih pet utakmica 23. kola, a svakako najzanimljivija je ona u kojoj će trećeplasirani Lyon ugostiti vodeći PSG (21 sat).