Federer i Nadal na korak do još jednog finala

Najbolji svjetski tenisač Roger Federer napravio je još jedan korak ka obrani naslova na Rogers Cupu, svladavši u četvrtfinalu Australca Lleytona Hewitta 6-3, 6-4 nakon sata i 25 minuta igre. Za razliku od susreta s Karlovićem, u kojem je ukupno izgubio samo 7 poena na svoj servis, Švicarac je protiv Hewitta imao dosta problema na drugom servisu nakon kojeg je osvojio samo 33 posto poena (10/30). Ipak, Hewitt je izborio samo tri break lopte, iskoristio jednu, dok je Federer četiri puta oduzeo servis Hewittu. Bila je to 10. uzastopna pobjeda Švicarca nad Australcem.

Čeh Radek Stepanek izbacio je 4. nositelja, Rusa Nikolaja Davidenka 6-4, 7-5.

Novak Đoković svladao je pobjednika ovog turnira 2003. godine, Amerikanca Andyja Roddicka sa 7-6(4), 6-4. Srpski tenisač je prvi stigao do breaka, u 11. gemu, ali je odmah izgubio servis, jedini u meču. Đoković je pobjedu osigurao breakom u 10. gemu drugog seta, u kojem je Amerikanac imao 30-15, ali je tri puta zaredom neuspješno pokušavao poentirati izlascima na mrežu. Zanimljivo je da je Roddick ubacio samo 5 aseva, Đoković 13.

Rafael Nadal je, baš kao i protiv Francuza Mathieuja u osmini finala, u susretu s Kanađaninom Frankom Dancevicem (pozivnica) opet izgubio prvi set, a svom je suparniku dopustio čak 10 break lopti. No, momak porijeklom iz Slavonskog Broda, iskoristio je samo jednu, pa je Nadal, pobjednik kanadskog Masters Series turnira 2005., na kraju slavio sa 4-6, 6-2, 6-3.

Prvi polufinalni par čine Federer i Stepanek, dok će se za drugo finale boriti Đoković i Nadal. Oba susreta se igraju večeras po hrvatskom vremenu.