Forlan i Aguero odveli Atletico do pobjede protiv Bilbaa

KAO što to u pravilu biva, Urugvajac Diego Forlan i Argentinac Sergio Agüero su donijeli pobjedu Atleticu. U posljednjem ogledu 28. kola Primere Atletico je u Madridu pobijedio Athletic Bilbao 2:0.

Atletico ove sezone u Primeri tek na domaćem terenu opravdava status talentirane i kvalitetne momčadi, dok je njihov suparnik u četvrtak, baskijski Athletic, iznimno neuspješan gost, a sve to je i potvrdilo devedeset minuta na Vicente Calderonu.

Athletic je posljednji put ove sezone u Primeri pobijedio kao gost dalekog 12. prosinca, a nakon što su propustili dvije izgledne prilike u prvih deset minuta ove utakmice, sve ostalo je sugeriralo da će još jednom biti na gubitničkoj strani.

Bolju igru domaćina je prvo oplemenio Forlan pogotkom u 54. minuti, a sve je zaključio Kun Agüero četiri minute prije kraja. Forlanu je ovo bio 14., a Agüeru deseti pogodak sezone.

Primera, 28. kolo:

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2:0 (Forlan 54, Agüero 86)

Getafe - Real Madrid 2:4 (Parejo 38, Leon 80 / Cristiano Ronaldo 13, 37, Higuain 20, 23)

Redoslijed: 1. Real Madrid 71, 2. Barcelona 71, 3. Valencia 53, 4. Mallorca 47, 5. Sevilla 45, 6. Athletic 42..., 9. Atletico 37...