Forlan režirao preokret: Atletico se vratio nakon dva gola zaostatka

MADRIDSKI Atletico na svom je Calderonu bio na pragu poraza u posljednjoj utakmici 35. kola protiv Espanyola. No, Madriđani su zaostatak 0:2 okrenuli u pobjedu 3:2.

Najzaslužniji za veliki preokret i još veće slavlje igrača i navijača Atletica bio je urugvajski 29-godišnji napadač Diego Forlan koji je zabio dva gola, uključujući i onaj u trećoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu. Simao je gurnuo loptu u prostor, a Forlan je izbjegao zamku zaleđa i ostao sam pred gostujućim vratarom Kamenijem, kojeg je lako svladao.

Rijetko je tko mogao pomisliti da bi se utakmica tako mogla rasplesti, nakon što je domaći branič Luis Perea već u 31. minuti dobio crveni karton, a gosti su već do kraja prvog poluvremena iskoristili brojčanu nadmoć s dva pogotka. Strijelci su bili Nene u 38. minuti iz penala i Jarque u 40. minuti.

No, u drugom poluvremenu je Atletico s igračem manje uspio postići tri pogotka i ostvariti značajnu pobjedu u borbi za četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Atletico je na petom mjestu s 58 bodova, samo jednim manje od Valencije. Nedostižna nije niti treća Sevilla sa 63 boda. Prva tri mjesta u Primeri vode izravno u Ligu prvaka.

Dodajmo da je Diego Forlan s ova dva gola sustigao Samuela Eto'a iz Barcelone. Sada obojica imaju po 27 golova na vrhu ljestvice strijelaca. Forlan je upisao i 10 asistencija. Strijelac pogotka za Atletico bio je i Sergio Aguero, koji je u 60. minuti izjednačio na 2:2, te zabio svoj 16. gol ove sezone u Primeri.

Primera, 35. kolo:

Barcelona - Villarreal 3:3 (Keita 12, Eto'o 36, Alves 45 / Llorente 22, 90, Fernandez 78-11m)

Almeria - Sporting Gijon 3:1 (Nieto 27, Uche 55, Piatti 90 / Carmelo 16)

Valladolid - Numancia 0:0

Recreativo Huelva - Deportivo 1:2 (Adrian 43 / Verdu 17, Alvarez 49)

Malaga - Racing Santander 1:0 (Luque 87)

Getafe - Osasuna 3:0 (Granero 26-11m, 48, Uche 52)

Atletico Madrid - Espanyol 3-2 (Forlan 53, 90+3, Agüero 60 / Nene 38 - 11 m, Jarque 40)