FRANCUSKA - AUSTRALIJA 2:1: Pogba donio pobjedu, prvi put primjena VAR-a

POČETAK trećeg dana tekućeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji započeo je pobjedom francuske reprezentacije nad australskom izabranom vrstom 2:1 na Kazan Areni.

S napadačkom linijom predvođenom Griezmannom i Mbappeom, Francuska je prije početka utakmice slovila kao neupitan favorit. Očekivano je preuzela inicijativu i posjedom je vršila konstantan pritisak.

Premda isprva pomalo rezervirana, Australija se uspješno odupirala. Štoviše, u 17. minuti umalo je povela Tolissovim autogolom. Međutim, Lloris je refleksno reagirao i Francuze spasio rezultatskog deficita.

Francuski izbornik Didier Deschamps tijekom prvog poluvremena ostavljao je dojam zabrinutosti. Galski pijetlovi na trenutke su bili anemični. Istodobno su Socceroosi, oslobodivši se psihološkog limita, fanatično napadali i prijetili. Nisu bili u podčinjenom položaju. Na iznenađenje jednostrukih svjetskih i dvostrukih europskih prvaka, ravnopravno su konkurirali.

Začetak drugog poluvremena obilježio je pogodak Griezmanna u 58. minuti. Pogotku s jedanaest metara prethodio je prekršaj na Griezmannu i povijesna primjena VAR-a kojom je Francuskoj dodijeljen jedanaesterac.

Već četiri minute kasnije Australija je izjednačila. Umtiti je rukom dirao loptu i Australcima osigurao izvođenje penala koji je uspješno realizirao Jedinak.

I francuski i australski izbornik promjenama su težili prokrvljenju svojih formacija. Na koncu, Pogba je devet minuta prije svršetka ogleda poentirao za i više nego teško izborenu pobjedu.

Francuska će se do svršetka grupne faze susresti s Peruom (21. lipnja) i Danskom (26. lipnja). Australija će se najprije sučeliti s Danskom (21. lipnja), a potom s Peruom (26. lipnja).

>> Francuska u podne protiv Australije ide po prvu pobjedu na SP-u

>> U čemu je tajna Trikolorke: Sloboda, jednakost i bratstvo

TIJEK UTAKMICE

FRANCUSKA - AUSTRALIJA 2:1 (0:0)

95' KRAJ! PREMDA TEŽE OD OČEKIVANOG, FRANCUSKA JE S 2:1 POBIJEDILA AUSTRALIJU NA OTVORENJU GRUPE C!

92' Australija napada svim dostupnim snagama

90' Pet minuta sudačke nadoknade

87' Behich je zaradio žuti karton nakon povlačenja

85' Australci su prokrvili ekipu zamjenom Krusea s Arzanijem

81' GOOOL! POGBA JE POENTIRAO ZA VODSTVO FRANCUZA! POSTOJALA JE DILEMA DA LOPTA NIJE PROŠLA GOL-LINIJU, ALI SNIMKE SU POTVRDILE DA JE GOL POSTIGNUT!

78' Matuidi će zamjenom Tolissa osnažiti veznu liniju

76' Tolisso je opravdano sankcioniran žutim kartonom, trećim na cjelokupnoj utakmici

72' Druga promjena Australaca - Rogića mijenja Irvine

72' Australcima je izjednačujući pogodak udahnuo pobjedničku nadu, kvalitetno se brane i fanatično tragaju za pukotinom kojom bi mogli iznenaditi djelomično anemične Francuze

70' Dvostruka izmjena u francuskoj selekciji - Giroud je ušao umjesto Griezmanna, a Fekir umjesto Dembelea

64' Prva promjena u australskoj reprezentaciji - Nabbouta je zamijenio Jurić

63' Francuska je ubrzo zaprijetila, ali Australija je ponovno impresionirala obrambenim sposobnostima

61' GOOOL! AUSTRALIJA JE IZJEDNAČILA NAKON SIGURNE REALIZACIJE JEDINAKA!

60' NAJSTROŽA KAZNA ZA AUSTRALIJU! UMTITI JE RUKOM DIRAO LOPTU U SVOJEM ŠESNAESTERCU!

57' GOOOL! FRANCUSKA JE POVELA NEOBRANJIVIM UDARCEM GRIEZMANNA!

56' VAR JE POTVRDIO - FRANCUSKOJ JE DODIJELJEN PENAL! RISDON JE DOBIO ŽUTI KARTON! PENAL ĆE IZVESTI GRIEZMANN!

54' JEDANAESTERAC ZA FRNCUSKU? Griezmann je srušen u šesnaestercu Australije, ali glavni sudac nije se oglasio. Pozvao se na VAR

50' Bez većih prigoda

46' Drugo je poluvrijeme počelo bez promjena u sastavima

REZIME PRVOG POLUVREMENA

Francuska je otpočetka nametnula pritisak koji joj status favorita i nameće. Međutim, igrom se odviše i nije iskazala protiv Australije.

Australija je u 17. minuti umalo povela autogolom Tolissa. Prvotno je bila u podređenom položaju, ali kasnije se oslobodila i započela je ravnopravno konkurirati Francuskoj

45' + 1' KRAJ PRVOG POLUVREMENA! FRANCUSKA - AUSTRALIJA 0:0!

45' Utakmica je produljena za jednu minutu sudačke nadoknade

44' Galski pijetlovi ponovno su preuzeli inicijativu, ali ne uspijevaju zatresti mrežu vrlo kvalitetno organiziranih Socceroosa

41' Australija već veći dio prvog poluvremena nije u podčinjenom položaju, ravnopravno konkurira Francuskoj

40' Francuzi su smanjili pritisak na posljednju obrambenu liniju Australaca

39' Francuski izbornik Didier Deschamps pomalo je zabrinut tijekom utakmice

37' Francuska će se do svršetka grupne faze susresti s Peruom (21. lipnja) i Danskom (26. lipnja). Australija će se prvo sučeliti s Danskom (21. lipnja), a potom s Peruom (26. lipnja)

34' Francuzi dominiraju u posjedu

30' Australski defenzivci na visini su zadatka, ne dopuštaju francuskim veznjacima i napadačima da kreiraju prigodu vrijednu pogotka

26' Francuska je na aktualnu planetarnu smotru doputovala kao sedma, a Australija kao 36. reprezentacija svijeta

23' Utakmica je prožeta prekršajima, pa i nervozom s obje strane

17' OGROMNA PRILIKA ZA AUSTRALIJU! U jednom, naočigled bezazlenom ubačaju, Tolisso je glavom umalo postigao autogol. Lloris je refleksno reagirao i spasio Galske pijetlove rezultatskog deficita

17' Australci uporno prkose favoritima

13' Leckie je požutio nakon zakašnjelog prekršaja nad Hernandezom

8' Francuska reprezentacija nastavila je pritiskati, australska izabrana vrsta trenutačno je skromna

4' Griezmann i Mbappe opasno su zaprijetili, ali australski vratar Ryan bio je priseban pri intervencijama

3' Francuzi su očekivano preuzeli inicijativu, u posjedu konstantno vrše pritisak

1' Utakmica je započela

Francuzi, s prikrivenim statusom favorita Mundijala, prvu utakmicu grupne faze na svojem 15 nastupu na svjetskim prvenstvima započet će bez iznenađenja u sastavu.

Obrambenu liniju, uz vratara Llorisa, čine Hernandez i Umtiti te Varane i Pavard. U veznom su redu Pogba, Kante i Tolisso. Dembele, Griezmann i Mbappe čine napadački trozubac.

Australci, medijski autsajderi grupe C u kojoj se još nalaze Danci i Peruanci, nadaju se iznenađenju u početnom sastavu: Ryan, Behich, Milligan, Sainsbury, Risdon, Mooy, Rogic, Jedinak, Leckie, Kruse i Nabbout.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko prvenstvo u Rusiji, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag SP 2018

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.