sp u rukometu

Francuzi se namučili s Alžirom, Egipat dobio vrlo bitnu utakmicu

FRANCUSKA je u 1. kolu drugoga kruga Svjetskog prvenstva pobijedila Alžir 29:26 i napravila veliki korak prema četvrtfinalu.

Iako je na kraju završilo tri razlike za favorizirane Francuze, Alžir se odlično držao, a na početku je vodio 6:2. Francuska se na početku drugog poluvremena odvojila na tri gola prednosti, ali se Alžir vratio pa čak i dvaput poveo da bi u 56. minuti izjednačio na 26:26. Imali su Afrikanci napad za vodstvo, ali do kraja više nisu zabili i Francuska se izvukla.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Egipat je imao puno lakši posao protiv Rusije. Domaćini su pobijedili 28:23, a njihova pobjeda nije ni u jednom trenutku bila upitna. Ovom pobjedom skočili su na prvom mjesto skupine 4 i imaju jednak broj bodova kao Slovenija.