Futsal reprezentacija Hrvatske izgubila na startu Eura

FUTSAL reprezentacija Hrvatske izgubila je 2:4 od Kazahstana na Europskom prvenstvu u Beogradu.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu, imala nekoliko prilika, ali su Kazahstanci prvi stigli do gola u šestoj minuti preko Douglasa. Samo minutu kasnije izjednačio je Matošević nakon što se sjajno snašao pred suparničkim golom, ali već u sljedećem napadu je Sulejmanov vratio vodstvo Kazahstancima.

Žamankulov je zabio za 3:1, a početkom drugog poluvremena Kazahstanci su preko istog igrača postigli i četvrti gol nakon lijepe akcije. Do kraja susreta Suton je tek uspio ublažiti poraz Hrvatske.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u nedjelju protiv Rusije, koja je s 2:1 pobijedila Kazahstan. Kazahstanci su današnjom pobjedom osigurali četvrtfinale, a Hrvatskoj treba pobjeda od dva gola razlike.

HRVATSKA - KAZAHSTAN   2:4

Sastavi:

Hrvatska: Jukić, Jelovčić, Grcić, Novak, Marinović. Klupa: Bilić, Matošević, Grbeša, Petrović, Babić, Pandurević, Suton, Đuraš, Horvat. Izbornik: Mato Stanković

Kazahstan: Higuita, Leo, Douglas, Jesenamanov, Dovgan. Klupa: Šamro, Knaub, Grebonos, Žamankulov, Pengrin, Sulejmenov, Peršin, Taku, Nurgožin.