Gatlin najbrži na 100 m

AMERIČKI atletičar Justin Gatlin osvojio je zlatnu medalju u utrci na 100 metara na Olimpijskim igrama u Ateni.

Gatlin je slavio s rezultatom 9.85. Drugo mjesto osvojio je Nigerijac s portugalskom putovnicom Francis Obikwelu (9.86), dok je bronca pripala branitelju naslova iz Sydneya, te trostrukom svjetskom prvaku Amerikancu Mauriceu Greeneu (9.87).

Svjetski dvoranski prvak na 60 metara je slavio u sjajnoj utrci u kojoj se po prvi put u povijesti olimpijskih igara dogodilo da su četiri najbrža trčala brže od 9.90 sekundi. Amerikanac Shawn Crawford je upisao rezultat 9.89.

Obikwelu je postavio novi europski rekord. Dosadašnje najbolje vrijeme Starog kontinenta držali su Britanci Lindford Christie (9.87) i Dwain Chambers (9.87).