Gent potopio Club Brugge i izborio Ligu prvaka, Perišić strijelac

ODIGRANO je posljednje, 10. kolo Lige za prvaka u belgijskom nogometnom prvenstvu. Anderlecht je već od ranije osigurao svoj 30. naslov prvaka, dok je Gent uvjerljivom 6:2 pobjedom nad Club Bruggeom izborio kvalifikacije za Ligu prvaka.

Club Brugge hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića je imao tri boda više ispred Genta na drugom mjestu uoči posljednjeg kola i trebao mu je tek bod za potvrdu pozicije, ali doživio je pravi debakl u Gentu te ga je domaćin zbog bolje gol-razlike prestigao.

Već na poluvremenu je Gent imao prednost 3:0, potom je početkom nastavka povećao prednost na 4:0 golom Lepointa, a Ivan Perišić je u 62. minuti vratio kakvu-takvu nadu gostima. Bio je to njegov deveti ovosezonski gol i treći u razigravanju za prvaka, ali nije pomogao njegovoj momčadi.

Kažimo da je u 83. minuti za domaći sastav gol postigao i bosanskohercegovački nogometaš Adnan Čustović.