Giriček 2 koša, Memphis pobijedio

NAKON poraza Dallas Mavericksa od Utah Jazza (93:81) u NBA ligi više nema nepobjeđenih domaćina.

Prvi poraz lidera lige Dallasa kod kuće nakon 12 početnih uspjeha došao je neočekivano, jer se momčad bila kompletna sa Dirkom Nowitzkim, a Utah je u Teksas došla sa serijom od četiri poraza i u lošoj formi.

Ipak, Jazzeri su odigrali izvrsno, svi su dali svoj doprinos, Matt Harpring (19), Calbert Cheaney (18), Karl Malone (16, 12 skokova) i Greg Ostertag (16), a protiv tako raznovrsnog napada gostiju slomila se obrana domaćina.

Slomili su se i živci trenerskog para, oca i sina Dona i Donnya Nelsona, budući da su obojica isključena zbog svađe sa sucima, pa je u zadnjih pet minuta Dallas vodio zamjenik pomoćnog trenera Del Harris. Dirk Nowitzki (28, 17 skokova) i Steve Nash (25) dali su ipak premalo za očuvanje niza kod kuće.

Philadelphia 76ersi su u produžetku nanijeli još jedan bolan poraz trostrukim prvacima LA Lakersima (107:104) u vrlo uzbudljivoj utakmici. Allen Iverson (32) bio je prvo ime Sixersa, no pri vodstvu 105:104 i pet sekundi prije kraja produžetka, promašio je oba slobodna bacanja.

Lakersi su tako imali pobjendički napad, kojeg je lošim primanjem lopte Rick Fox, pa je u protunapadu faulirani Derrick Coleman zabio oba bacanja za konačnih 107:104. Kobe Bryant je sa 44 koša držao Lakerse u utakmici, dok je Shaquille O´Neal (26, 14 skokova) zbog penala izašao iz igre u prvoj minuti produžetka.

Houston Rocketsi su u velikoj formi, a Atlanta Hawksi (101:82) se nisu mogli oduprijeti Steveu Francisu (23), Cuttino Mobleyu (22) i gorostasnom Kinezu Yao Mingu (17, 9 skokova), pogotovou u trećoj četvrtini, koju su Teksašani dobili 37:19.

Memphis Grizzliesi su ušli u seriju pobjeda, sa novom protiv Milwaukee Bucksa 95:84 dobili su šest u zadnjih osam utakmica, te su prepustili začelje lige Clevelandu i Denveru. Wesley Person je sa 23 poena, od čega 12 u nizu u zadnjoj četvrtini najzaslužniji za uspjeh, u kojem je Gordan Giriček sudjelovao sa 12 minuta i tek 2 poena.

Indiana Pacersi su očuvali lidersko mjesto Istoka pobjedom kod kuće nad Chicago Bullsima, unatoč neigranju prtve zvijezde Jermainea O´Neala. Miami Heat se miču sa dna lige gostujućom pobjedom kod Toronto Raptorsa (97:77), u kojoj je briljirao rookie Caron Butler sa 25 poena.

Boston Celticsi su svladali Minnesota Timberwolvese (108:99), zahvalujući i izvrsnom Paulu Pierceu, koji je postigao 42 koša i 14 skokova, a dao je i deset koševa u pobjedničkoj seriji (16:7) Celticsa sredinom zadnje četvrtine.

Detroit Pistonsi su jedva, nakon produžetka spasili pobjedu nad najgorom momčadi lige Cleveland Cavaliersima (109:107), kojima nisu pomogla ni 42 koša Rickya Davisa.

Orlando Magic je slavio kod Denver Nuggetsa (89:80), a Pat Garrity (17) i Shawn Kemp (17) su nadoknadili izostanak ozlijeđene zvijezde i prvoga strijelaca lige Tracya McGradya.

Produžetak se igrao i u Seattleu, gdje su New Orleans Hornetsi svladali domaće SuperSonicse (88:86), zahvaljujući prvom strijelcu Jamalu Mashburnu (30) i Robertu Trayloru, koji je sa sirenom pogodio pobjednički koš.

I Portland Trail Blazersi su dobili Golden State Warriors (113:111) košem u zadnjoj sekundi, a junak je bio Rasheed Wallace.

REZULTATI susreta NBA lige:

Toronto - Miami 77 - 97

Indiana - Chicago 101 - 86

(Bagarić nije ulazio u igru)

Boston - Minnesota 108 - 99

(Šundov igrao minutu bez ikakvog učinka)

Philadelphia - Los Angeles Lakers 107 - 104 (pro)

Detroit - Cleveland 109 - 107 (pro)

Memphis - Milwaukee 95 - 84

(Giriček igrao 12 minuta, 2 poena, šut 1:4, 1 asist; Kukoč na listi ozlijeđenih)

Dallas - Utah 81 - 93

Houston - Atlanta 101 - 82

Denver - Orlando 80 - 89

Seattle - New Orleans 86 - 88 (pro)

Los Angeles Clippers - Phoenix 76 - 87

Golden State - Portland 111 - 113