Giriček 6 koševa u porazu Orlanda

PO MNOGIMA najveći košarkaš u povijesti Michael Jordan odigrao je svoju predzadnju utakmicu u karijeri, oprostivši se sa 21 poenom i 8 skokova od gledatelja Washington Wizardsa.

Jordanov domaći oproštaj "pokvaren" je porazom njegovih Wizzardsa (93:79) od New York Knicks, no zato je ceremonija u MCI Centeru bila veličanstvena. Prije utakmice Jordan je dobio američku zastavu od ministra obrane Donalda Rumsfelda, a kada je izlazio iz igre dvije minute prije završetka zaslužio je i trominutno skandiranje cijele dvorane. Mada Wizardsi nisu uspjeli ući u doigravanje, MCI dvorana je zahvaluljujući Jordanu u protekle dvije godine bila rasprodana - u svih 82 utakmice bilo je 20.000 ljudi.

Vlasnik Washingtona Abe Pollin donirao je 50 kompjutera svakoj od 18 srednjih škola u glavnom gradu, a učionice u kojima će biti smješteni bit će nazvane po Jordanu. Knicksi i njihov najbolji strijelac Allan Houston (23) nisu bili uviđavni prema 41-godišnjom superzvijezdi, koja će u srijedu u Philadelphiji odigrati posljednju utakmicu u karijeri.

I Atlanta Hawksi su slavili oproštaj Jasona Terrya, a ovaj je sa 23 koša bio najbolji u pobjedi nad Orlando Magicom (100:84). Unatoč pobjedi Atlanta i četvrtu godinu zaredom neće u playoff, dok će tamo sigurno biti Tracy McGrady (22) i naš Gordan Giriček, koji je sinoć odigraoi jednu od lošijih utakmica postigavši za 24 minute 6 poena (šut 3:10, trice 0:3), 3 skoka i 2 asista, uz četiri izgubljene lopte. Nakon ovog poraza Orlando Magic će u playoff krenuti kao sedmi na Istoku.

San Antonio Spursi su pobjedom kod Utah Jazza (91:83) osigurali naslov prvaka Zapada i cijele regularne sezone, što znači da će Teksašani u playoffu uvijek imati prednost domaćeg terena.

U Salt Lake Cityu je najviše zabio Francuz Tony Parker (25), uz pomoć Tima Duncana (21), za 12. pobjedu u zadnjih 13 utakmica štoi dovoljno govori o formi San Antonia. Karl Malone (20) i Rus Andrej Kirilenko (18) bili su najbolji kod Utaha, koja u doigravanje kreće sa sedme pozicije na Zapadu.

Prvaci Istoka postali su Detroit Pistonsi, ali su jako strahovali kod kuće od zadnje momčadi lige Cleveland Cavaliersa (89:88). Na oduševljenje Auburn Hillsa Corliss Williamson (18), Richard Hamilton (16) i Cliff Robinson (15) uspjeli su i bez najboljega skakača lige Bena Wallacea sačuvati pobjedu i primat na Istoku.

Pistonsima su pomogli New Orleans Hornetsi koji su sa 87:74 svladali u gostima New Jersey Netse. Kenyon Martin (23,15 skokova) je bio usamljen u napadu Netsa, koji bi pobjedom ostali u utrci za konferencijski naslov, a ovako još nisu ni prvaci Atlantica.

Dallas Mavericksi su u pobijedili Seattle SuperSonicse (109:106), no to im nije donijelo poziciju koji su čuvali gotovo cijelu sezonu. Dirk Nowitzki je odigreao fantastičnu utakmicu sa 39 poena i 10 skokova za Dallas, koji će tako startati sa treće pozicije Zapada.

REZULTATI susreta NBA lige:

Atlanta Hawks - Orlando Magic 100:84

(Giriček za 24 minute 6 poena, šut 3:10, trice 0:3, 3 skoka, 2 asistencije, 4 izgubljene i 1 oduzeta lopta)

New York Knicks - Washington Wizards 93:79

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 89:88

New Orleans Hornets - New Jersey Nets 87:74

San Antonio Spurs - Utah Jazz 91:83

Dallas Mavericks - Seattle Supersonics 109:106

Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 122:113